کد خبر : 89477 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر - 14:53
بی قانون/فواید بی‌شمار نوشابه برای بازنشستگان در خبر‌ها آمده بود برخی از بازنشستگان شرکت زمزم به جای حق سنوات‌شان نوشابه دریافت کرده‌اند.

قانون-طیبه رسول‌زاده

در خبر‌ها آمده بود برخی از بازنشستگان شرکت زمزم به جای حق سنوات‌شان نوشابه دریافت کرده‌اند. بعد از شنیدن این خبر موجی از شادی و نشاط در بین بازنشستگان ایجاد شد. چون سال‌ها بود هر چه به خانواده‌های‌شان می‌گفتند نوشابه برای‌مان ضرر ندارد، هیچ کس حرف‌شان را باور نمی‌کرد. حالا می‌توانند به تعداد همه سال‌هایی که کار کرده‌اند نوشابه‌های‌شان را دور تا دور بچینند و از هر کدام یک قلوپ بخورند تا کمبودهای‌شان جبران شود. حتی می‌توانند به یاد ایام قدیم بعد از هر یک قلوپی که خوردند به ته شیشه نگاه کنند، شاید بالاخره فهمیدند چه چیزی کف بطری هست. البته اگر شرکت نامردی نکرده باشد و نوشابه زرد به آن‌ها نینداخته باشد. این گونه یک نرمشی هم می‌کنند و برای استخوان‌های‌شان مفید است. البته دانشمندان به تازگی کشف کرده‌اند که نوشابه مانع اصلی جذب کلسیم و باعث پوکی استخوان در سالمندان است، ولی باید بگوییم که خیلی هم نمی‌شود به حرف دانشمندان اعتماد کرد. این‌ها اگر خیلی دانشمند بودند و به فکر پیشرفت علم، یک نوع سیب‌زمینی سرخ‌کرده اختراع می‌کردند که هر چه می‌خوری چاق نشوی. بالاخره ريیس یک شرکت نوشابه‌سازی که سال‌هاست در این کار است بهتر می‌فهمد یا چهار تا دانشمند تازه به دوران رسیده که معلوم نیست با معدل چند از دانشگاه آکسفورد مدرک گرفته‌اند؟

حتی با این طرح، بازنشستگان عزیزِ توی خانه، می‌توانند هی برای همسران خود نوشابه باز کنند تا دوباره حال‌‌وهوای روزهای اول زندگی مشترک را احساس کنند. در ضمن درست است نوشابه‌ها ارزش غذایی ندارند ولی در عوض ارزش مادی‌شان زیاد است. الان همه مردم پول‌های‌شان را می‌دهند مواد غذایی و نوشابه می‌خرند و در خانه احتکار می‌کنند و بعد از مدت کوتاهی چند برابر قیمت می‌فروشند. پس بازنشسته‌ها بهتر است قدر گنجی که شرکت به آن‌ها داده را بدانند.

تازه باید بروند خدا را هم شکر کنند. یادشان رفته قدیم‌ها التماس می‌کردند که یک نوشابه بدون ساندویچ و غذا بگیرند ولی مغازه‌دار قبول نمی‌کرد. حالا که جامعه انقدر پیشرفت کرده که نوشابه را بدون هیچ پیش‌شرطی می‌دهند، پس بهتر است بازنشسته‌ها یک گوشه بنشینند و نوشابه‌شان را بخورند.

حتی روسای این شرکت انقدر بزرگوارند که به بازنشسته‌ها اجازه داده‌اند نوشابه‌های‌شان را بفروشند. با این کار برای آن‌ها ایجاد اشتغال می‌کنند و باعث می‌شوند این عزیزان یک بند وَرِ دل خانواده ننشینند و غر بزنند و وسایل سالم را الكي تعمیر کنند. برای آن دسته از عزیزانی که فکر می‌کنند با دو تا نوشابه مریض می‌شوند هم این امکان وجود خواهد داشت تا با بازنشستگان شرکت دوغ‌سازی مبادله کالا‌به‌کالا انجام دهند. فقط بیچاره بازنشسته‌های آزمايشگاه تشخيص طبي که هیچ کس دلش نمی‌خواهد با آن‌ها مبادله کند. در عوض بازنشستگان برخی از این شرکت‌های داروهای تقویتی. نانشان در روغن است. حتی می‌توانند با بازنشستگان بانک مرکزی معامله دارو به دلار انجام دهند.

در نهایت پیشنهاد می‌دهیم، به هر کدام از مدیرانی که حاضر نیستند بعد از بازنشستگی از کارشان دل بکنند همین ماده با ارزش را بدهید. البته سنوات این عزیزان با نوشابه خانواده هم قابل پرداخت نیست، ولی بالاخره وقتی ببینند چنین پاداشی در انتظارشان است بلافاصله صندلی‌شان را به نفر بعدی واگذار می‌کنند.