کد خبر : 89478 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر - 14:54
بی قانون/چرا فردوسی‌پور باید کتک بخورد؟ همین که نوشابه تحویل می‌گیرند و نه ميلگرد 40 آجدار باید قدردان و سپاسگزار باشند

قانون-علیرضا مصلحی

به سوالات زیر پاسخ دهید و برنده یک دستگاه خودرو پراید مجهز به زه کنار در‌ها، برف پاکن و داشبورد شوید.

زمان تحویل: نامعلوم

1- علت حذف برنامه نود از کنداکتور پخش شبکه سه در هفته گذشته چه‌ بود؟

الف) مسئولان دلسوز صدا و سیما راضی نیستند که مردم به زحمت بیفتند و مجبور شوند دو سه ساعتی در هفته از ماهواره به تلویزیون داخلی شیفت کنند.

ب) با شخصی که یک همچين ورزش بيخودي را انتخاب کرده‌ و هر هفته آن را انگولک می‌کند، چه برخوردی باید کرد؟ به راستی شایسته نیست که او را کتک زد؟

ج) شائبه‌هایی وجود دارد که این شخص تحرکاتی در جهت آسیب به فضای اخلاقی جامعه دارد. نمونه‌اش دعوت از یک شخص ابرو کمون، گیسو بلند، مو فرفری، چشم عسلی (با نام مستعار کارلوس پویول) در ایام جام‌جهانی برای حضور در برنامه زنده.

د) علت کاملا مشخص است. چون وقتی نشون می‌داد درصد رو فردوسی‌پور می‌خنديد.

2- تابناک: «کارگران یک کارخانه به جای دستمزد سنوات، نوشابه می‌گیرند!» تحلیل شما در مورد این خبر چیست؟

الف) همین که نوشابه تحویل می‌گیرند و نه ميلگرد 40 آجدار باید قدردان و سپاسگزار باشند.

ب) به جای سیاه‌نمایی به این فکر کنید در شرایطی که بسیاری از کارگران چندین ماه است پولی نگرفتند، کارگران این کارخانه خوشبختانه دست پر به خانه می‌روند و شرمنده زن و بچه نمی‌شوند.

ج) کافی است یکی از کارخانه‌ها به جای دستمزد، ساندویچ بدهد، آنگاه کارگران این دو کارخانه می‌توانند با همدلی، تهدیدها را تبدیل به فرصت کنند و اجازه ندهند مغرضان از آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

د) کار بسیار پسندیده‌ای است و باید به سرعت توسط سایر کارخانه‌ها اجرا شود. کارگران این کارخانه می‌توانند به راحتی به بقالی مراجعه کرده و با تحویل چند عدد نوشابه یک قالب پنیر دریافت کنند. با فراگیر شدن این مساله کم‌کم به دوران مبادله کالا به کالا برمی‌گردیم و با حذف پول تمام معضلات کشور اعم از اختلاس، تورم، مشکلات ارزی و ... حل می‌شود. دوباره می‌سازمت وطن!