کد خبر : 89663 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۴ آبان - 15:29
دولت با شفافيت درباره مسائل كشور با مردم صحبت كند همه به ويژه مسئولان درهرمقامي كه هستند و خدمت مي‌كنند بايد ازاختيارات خود كه قانون به آن‌ها داده‌است درراستاي اجراي وظايف‌شان استفاده كنند...

قانون-حجت الاسلام والمسلمين حسين انصاري راد/ فعال سياسي اصلاح‌طلب

كشور با مسائل مختلفي در اين روزها روبه‌رو است ولي برخي بحث جابه‌جايي وزرا در دولت آقاي روحاني مطرح مي‌كنند كه به نظر مساله اصلي نيست و بايد به نكاتي در اين زمينه اشاره كرد كه حايز اهميت است. به نظر من در روزگاري كه كشور مسائل مختلفي را در پيش رو دارد، بايد بدانيم كه تغيير وزرا مساله ومشكل اساسي كشور نيست بلكه مشكل اصلي كه اين روزها همه جريان‌ها و گروه‌هاي سياسي و مسئولان با آن مواجه هستند و مي‌تواند آسيب‌زا باشد، عدم وحدت ملي واختلافاتي است كه در نبود همگرايي‌ها به وجود آمده است.

به نظر من كه مدتي در اين كشور به عنوان مسئول فعاليت مي‌كردم و با مسائل و مشكلات از نزديك روبه‌رو بوده‌ام، همه به ويژه مسئولان درهرمقامي كه هستند و خدمت مي‌كنند بايد ازاختيارات خود كه قانون به آن‌ها داده‌است درراستاي اجراي وظايف‌شان استفاده كنند. اين نكته را نبايد فراموش كرد كه متاسفانه با وجود مشكلاتي كه در كشور وجود دارد و با همگرايي ملي مي‌توان آن‌ها را حل كرد ولي برخي از نمايندگان شوراي اسلامي كه در اين نهادقانون‌گذاري فعاليت مي‌كنند فقط به عنوان نماينده حوزه انتخابيه خود هستند؛ درصورتي كه نماينده مجلس ، نماينده كل كشوراست وبايد مسائل را ملي ببند و در همين راستا فعاليت‌هايي را در دستور كار خود قرار بدهد تا مشكلات بهتر از سر راه برداشته شوند. از طرف ديگر بايد در رابطه با فعاليت‌ها و اقداماتي كه دولت بايد در دستور كار خود براي حل مشكلات كشور قرار دهد نيز نكاتي را يادآور شد كه از اهميت بالايي برخوردار است.

به نظر من در اين روزگاري كه معضلات فراواني در كشور وجود دارد، اگر دولت محكم وقوي درراستاي اجراي وظايف واختياراتي كه قانون اساسي براي آن تعريف كرده است، حركت كند، مي‌تواند از پس بسياري از مشكلاتي كه اين روزها گريبان‌گير شده است برآيد و بر آن‌ها غلبه كند. از طرفي اين مساله مهم لازم است در دستور كار دولت باشد كه بايد از نظر كارشناسان نيزبراي برون رفت از اين وضعيت استفاده شود.

به نظر من در اين بازه زماني بايد دولت و كابينه‌اي كه در قالب هيات وزرا فعاليت مي‌كنند از كارشناسان اقتصادي واجتماعي كه نظرات و ديدگاه‌هاي مناسبي دارند به صورت مفيد استفاده كنند تا راهكار مناسبي را به دست بياورند. يكي از نكات مهم ديگر كه دولت بايد در اين روزها به آن توجه داشته باشد نيز شفاف‌بودن با مردم است.

به نظر من مسئولان كشور بايد به صورت شفاف با مردم در رابطه با مشكلات معضلاتي كه در كشور وجود دارد و سبب بروز مسائلي مي‌شود، صحبت كنند و از طرفي نيز سياست‌ها وبرنامه‌هايي راكه براي برون رفت از اين مشكلات در دستور كار دارند بامردم درميان بگذارند كه اين رويه مي‌تواند مفيد باشد و سرنوشت خوبي نيز خواهد داشت. بي‌شك بايد برنامه‌هايي براي اين روزهاي كشور در نظر گرفته شود تا به سلامت از آن عبور كنيم زيرا متاسفانه وضعيت فعلي كشور بامشكلات زيادي همراه است.