کد خبر : 89745 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان - 17:07
روسیه سامانه ضد ماهواره ای آزمایش کرد خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یک مقام آگاه در صنایع دفاعی روسیه از آزمایش سامانه ضدماهواره ای این کشور خبر داد که وظیفه آن از کار انداختن ماهواره های مخابراتی دشمن است.

قانون-خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یک مقام آگاه در صنایع دفاعی روسیه از آزمایش سامانه ضدماهواره ای این کشور خبر داد که وظیفه آن از کار انداختن ماهواره های مخابراتی دشمن است.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، این منبع آگاه که نامی از وی در خبر بده نشده است، اعلام کرد که این سامانه با عنوان تیرادا-2.اس با موفقیت آزمایش خود را پشت سر گذاشته است.
خبرگزاری اینترفاکس شش ماه پیش اعلام کرده بود که روسیه در حال ساخت سامانه ضدماهواره ای است و و پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز آزمایش های لازم، این سامانه در اختیار نیروهای مسلح روسیه قرار خواهد گرفت.
در آن خبر نیز یک مقام آگاه نظامی گفته بود که یکی از طرح ها در این زمینه، سامانه ای با عنوان تیراداد-2 است که طراحی آن در سال 2001 آغاز شد.
گفته شده است نحوه کار این سامانه ضد ماهواره ای به شکلی است که می تواند از روی زمین ماهواره های واقع در جو را از کار بیندازد.
رسانه روسی همچنین یادآوری کرد که در همایش نظامی «آرمیا-2018» در مسکو، وزارت دفاع روسیه قراردادهایی را برای خرید این سامانه امضا کرد.
گفتنی است، آمریکا در ماه های اخیر از دستیابی روسیه به چنین سامانه ای ابراز نگرانی کرده بود.