کد خبر : 89749 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان - 17:15
بابایی صالح: شریعتمداری می‌تواند با فساد مبارزه کند نماینده بویین زهرا در موافقت با محمد شریعتمداری گفت: این آقای شریعتمداری بود که برای اولین بار موضوع ثبت سفارشات خودرو را که در زمان وزیر سابق اتفاق افتاده بود، برملا کرد.

قانون-نماینده بویین زهرا در موافقت با محمد شریعتمداری گفت: این آقای شریعتمداری بود که برای اولین بار موضوع ثبت سفارشات خودرو را که در زمان وزیر سابق اتفاق افتاده بود، برملا کرد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، روح الله بابایی صالح، عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی در موافقت با رای اعتماد مجلس به محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن عرض تشکر از زحمات وزرای سابق (ربیعی) گفت: همه نمایندگان آقای شریعتمداری را می‌شناسند. ایشان فردی مومن، ولایی، متعهد به نظام، یک انسان پاکدست، اهل تدبیر و باسابقه‌ای اجرایی از بدو پیروزی انقلاب با مسئولیت‌های مختلف از جمله وزارت بازرگانی، معاونت اجرایی ریاست جمهوری و وزارت صمت می‌باشد.

بابایی صالح با اشاره به اینکه "شریعتمداری مورد وثوق دولت و آشنا با چالش‌های اجتماعی است" گفت: جناب شریعتمداری فردی با قاطعیت لازم در مبارزه با فساد می‌باشد. ایشان فردی است که می‌تواند با فسادهای سازمان یافته مبارزه کند. این آقای شریعتمداری بود که برای اولین بار موضوع ثبت سفارشات خودرو  که در زمان وزیر سابق اتفاق افتاده بود، را برملا کرد.

وی با اشاره به مشکلات صندوق‌های بازنشستگی گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی و تهدیدهای جامعه همین موضوع صندوق‌های بازنشستگی است. جناب شریعتمداری می‌تواند تصدی‌گری این صندوق‌ها را کاهش دهد و از مداخله ذی‌نفوذان جلوگیری نماید. همچنین می‌تواند از ایجاد بار مالی برای صندوق‌های اجتماعی ممانعت کند.

نماینده بویین زهرا ایجاد اشتغال را یک برنامه فرادستگاهی دانست و اظهار کرد: وزیر کار در بهترین حالت می‌تواند بین دستگاه‌ها هماهنگی لازم را ایجاد کند. جناب شریعتمداری توانایی لازم در جهت هماهنگی بین دستگاه‌ها و قوا و همچنین بین بخش تعاون و توسعه مهارت‌ها و توانمند نمودن نیروی کار جهت ایجاد امنیت شغلی را دارا می‌باشد.

وی مهارت آموزی را بهترین مسیر برای اشتغال پایدار و افزایش سرانه ناخالص ملی دانست و گفت: جناب شریعتمداری توانایی لازم جهت فراهم نمودن صاحب نظران داخلی و بین‌المللی در نظام آموزش فنی حرفه‌ای را دارا می‌باشد.

بابایی صالح در مورد رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: همه نمایندگان به این موضوع واقفند که بیش از نیمی از جمعیت ایران با این سازمان در ارتباطند. پیشرفت‌های قابل توجهی در سازمان تامین اجتماعی از جمله خدمات غیر حضوری، الکترونیک، آی تی و توسعه مراکز درمانی داشته‌ایم. جناب شریعتمداری با رابطه خوبی که در دولت دارد، می‌تواند در ایجاد رفاه و نشاط اجتماعی با استفاده از سازمان تامین اجتماعی موثر باشد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان با اشاره به گزارشات معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های جناب شریعتمداری با اسناد بالادستی مطابقت دارد.