کد خبر : 89769 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان - 19:11
خدری: شریعتمداری پاک‌دست است آقای نادری که در مخالفت با آقای شریعتمداری صحبت می کرد، اعلام کرد که آقای شریعتمداری به قانون تمکین نکرده و در جلسه بررسی استیضاح حضور نیافته است؛ این در حالی است که آقای شریعتمداری از سوی دولت مامور به سرکشی به مناطق سیل‌زده مازندران شده بود و از هیئت رئیسه مجلس نیز مجوز گرفته بود.

قانون- عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در جریان بررسی صلاحیت محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در موافقت با این وزیر پیشنهادی اظهار داشت: آقای نادری که در مخالفت با آقای شریعتمداری صحبت می کرد، اعلام کرد که آقای شریعتمداری به قانون تمکین نکرده و در جلسه بررسی استیضاح حضور نیافته است؛ این در حالی است که آقای شریعتمداری از سوی دولت مامور به سرکشی به مناطق سیل‌زده مازندران شده بود و از هیئت رئیسه مجلس نیز مجوز گرفته بود.

وی ادامه داد: اینکه مشکلات ۴۰ ساله صنعت روی میز آقای شریعتمداری قرار بگیرد اشتباه است. علت استعفای ایشان از وزارت صنعت این بود که دولت، آقای شریعتمداری را مامور به خدمت در وزارت رفاه کرده است.

عضو فراکسیون امید مجلس، قدرت تعامل و همگرایی با سایر وزارتخانه ها و حوزه های مدیریتی را از توانمندی های شریعتمداری خواند و گفت: البته ضعف هایی نیز وجود دارد اما نباید با نگاه کردن به نیمه خالی لیوان ضعف ها را برجسته و ملت را از توانمندی های وزرای پیشنهادی محروم کنیم.

خدری عضویت در شورای عالی کار، عضویت در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی و آشنا بودن با مسائل تخصصی تعاون به عنوان راهبرد توسعه ای کشور را از توانمندی های شریعتمداری خواند.

وی اظهار داشت: نمایندگانی از مجلس که تجربیاتی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارند آقای شریعتمداری را تایید می کنند. از آن جمله آقای مصری در حوزه تعاون، آقای محجوب در حوزه کارگری، آقای هاشمی در حوزه رفاه و آقای کامران در حوزه محرومان بر توانمندی های آقای شریعتمداری برای حل مشکلات این حوزه صحه گذاشته‌اند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به دغدغه نمایندگان در خصوص تخلفات ثبت سفارش خودرو در دوران مدیریت شریعتمداری افزود: این تخلفات با درایت آقای شریعتمداری فاش شد.

وی همچنین نامه معاون اقتصادی وزیر اطلاعات به وزیرصنعت را به شرح زیر قرائت کرد: «با سلام و احترام؛ نظر به سوءاستفاده و انتشار غیرقانونی و مشکوک مکاتبه وزارت اطلاعات با دادستان تهران که موجب شائبه و اتهام به آقای شریعتمداری شده است، به آگاهی می رساند تخلفات صورت گرفته در مورد ثبت سفارش توسط حراست این وزارتخانه کشف شد و به وزارت اطلاعات گزارش شد. آقای شریعتمداری نیز مدعی و پیگیر موضوع بوده اند».

خدری در ادامه تاکید کرد: به اقرار همه دوستان موافق و مخالف، آقای شریعتمداری فردی پاکدست است؛ فراکسیون زنان هم در جلسه ای با آقای شریعتمداری خواستار افزایش سهم مدیریتی زنان در این وزارتخانه شده است، لذا مقرر شد ۳۰ درصد از توان مدیریتی بانوان در این وزارتخانه بکار گرفته شود.