کد خبر : 90005 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان - 19:50
گسترش بیماری ام اس در کشور مشهود است نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه گسترش بیماری ام اس در کشور مشهود است، گفت: تامین دارو برای بیماران سرطانی وخاص در اولویت برنامه‌های دولت قرار بگیرد.

قانون-نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه گسترش بیماری ام اس در کشور مشهود است، گفت: تامین دارو برای بیماران سرطانی وخاص در اولویت برنامه‌های دولت قرار بگیرد.
 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،اصغر سلیمی  درباره وضعیت بیماران خاص بویژه ام اس در کشور،گفت: باتوجه به اینکه بیماری ام اس در کشور  رو به افزایش یافته است، الزامی است که برای رفاه حال بیماران تدارکات ویژه‌ای در نظرگرفته شود تا بتوان  با درمان بموقع از پیشرفت بیماری، بیماران به نحو مطلوب جلوگیری کرد.

 بازگشت  بیماران سرطانی  وخاص به  زندگی با  تامین به موقع دارو

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  تامین داروی بیماران خاص و سرطانی باید در اولویت قرار بگیرد تا بیماران خدای ناکرده برای کمبود دارو سلامتشان با خطر روبرو نشود تصریح کرد: بسیاری از بیماران،بیمارهای خاص، سرطانی و ام اس اگر داروهای مورد نیاز شان تامین شود با توجه پیشرفتهای علمی که درحیطه پزشکی انجام شده  است می توانند پس از درمان  به  زندگی  عادی بازگردند.

 تحول  در  تولید دارو  برای بیماران  مبتلا به ام اس  در دستور کار قراربگیرد

سلیمی افزود: صنعت داروسازی کشور می بایست در زمینه تحول در تولید داروهای بیماران مبتلا  به  ام اس گام های اساسی و کاربردی بردارد تا بتوان در تولید دارو در این عرصه به خودکفایی رسیدزیرا  حجم مبتلایان  به بیماری فوق نیز  در کشور با افزایش  روبرو شده  است.

 وی ادامه  داد: وزارت بهداشت ودرمان می بایست  به عنوان  حامی بیماران  از  تمام پشتوانه های حمایتی اش برای تامین دارو برای  بیماران خاص و سرطانی بهره ببرد  زیرا  تامین به موقع دارو  برای تضمین سلامت این نوع از بیماران  الزام آور است.
 

 سخنگوی کمیسیون بهداشت  و درمان مجلس بابیان اینکه گسترش  بیماری ام اس  در  کشور  مشهود است یادآورشد:  تامین دارو  برای بیماران سرطانی وخاص در  اولویت  برنامه‌های دولت قرار بگیرد .