کد خبر : 90085 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان - 19:03
سفر به عراق عادی شد + قیمت با پایان سفرهای اربعین، اعزام زائران ایرانی به عراق به روال عادی برگشت و ثبت‌نام‌های کاروانی که برای مدتی متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته شد.

قانون-با پایان سفرهای اربعین، اعزام زائران ایرانی به عراق به روال عادی برگشت و ثبت‌نام‌های کاروانی که برای مدتی متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش قانون به نقل از ايسنا،مرتضی آقایی ـ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات سازمان حج و زیارت ـ با اعلام این‌که ثبت‌نام در سامانه عتبات این سازمان برای اعزام کاروان‌ها به عراق در دوره زمانی ۱۴ تا ۳۰ آبان‌ماه درحال انجام است، به ایسنا گفت: تکمیل این ثبت‌نام با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت اتفاق می‌افتد و سفرهای هفت شبه هوایی و زمینی زائران به عراق از ۱۴ آبان‌ماه آغاز می‌شود.

به گفته او، ثبت‌نام در این دوره تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه دارد.

آقایی، هزینه این سفر را برای کاروان‌های زمینی از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و برای سفرهای هوایی از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات سازمان حج و زیارت همچنین گفت: ثبت‌نام در سامانه سماح با هزینه ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان دیگر امکان پذیر نیست و این شرایط تنها برای اربعین مهیا شده بود.