کد خبر : 90206 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان - 13:00
انتقاد عارف از نحوه انتخاب شهردار تهران رئیس فراکسیون امید مجلس با انتقاد از نحوه انتخاب شهردار از سوی شورای شهر تهران گفت: نتیجه عدم مشورت با شورای عالی اصلاح‌طلبان عدم‌ثبات مدیریتی شد.

قانون-رئیس فراکسیون امید مجلس با انتقاد از نحوه انتخاب شهردار از سوی شورای شهر تهران گفت: نتیجه عدم مشورت با شورای عالی اصلاح‌طلبان عدم‌ثبات مدیریتی شد.

به گزارش قانون به نقل از تسنیم،‌ محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه فراکسیون امید، شورای عالی اصلاح طلبان، شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران با تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر و گرامی داشت روز 13 آبان از زحمات اعضای شورای شهر در طول یکسال گذشته قدردانی کرد و با مرور روند طی شده از خرداد 92 تاکنون، تهدیدها و فرصت‌هایی که جریان اصلاح‌طلب با آن رو به رو بود و دستاوردهایی که طی سالیان اخیر این جریان کسب کرد،گفت: جریان رقیب، پیروزی‌های سلسله‌وار جریان اصلاح‌طلب در انتخابات‌های متوالی برایش بسیار سخت بود به‌ خصوص در انتخابات شوراها و تغییر مدیریت شهری هضم این شکست علی‌رغم لیست‌های متعدد جعلی که در جریان انتخابات منتشر شد، برای آنها دشوار بود.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت جریان اصلاح‌طلب در دهه 90 انسجام و همبستگی بود، افزود: اعتمادی که مردم به جریان اصلاح‌طلب کردند و چک سفید امضایی که به این جریان اصیل سیاسی دادند، می‌بایست با عملکرد خوب ما در دولت، مجلس و شورای شهر پاسخ این اعتماد را دریافت کنند. مردم باید نتیجه اعتماد خود به اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس و شورای شهر به ویژه در تغییر مدیریت شهری را ببینند.

رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان و پاسخ کمیسیون شوراها و اجتماعی مجلس به استفساریه جمعی از نمایندگان مجلس،گفت: باید از زحمات آقای مهندس افشانی در مدت کوتاهی که تصدی شهرداری تهران را بر عهده داشتند تشکر کنم. ایشان در این مدت با همراهی اعضای شورای شهر برنامه‌های خوبی را برای شهر تهران آغاز کرده بودند که امیدوارم با تدبیری که شورای شهر تهران اتخاذ می‌کنند این برنامه‌ها به سرانجام برسد.

*نتیجه عدم مشورت با شورای عالی اصلاح‌طلبان عدم ثبات مدیریتی شد

وی با اظهار تاسف از عدم ثبات در مدیریت شهری، تصریح کرد: اعضای شورای شهر تهران و اکثر کلان شهرها به واسطه حضور در لیست امید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان توانستند رای بیاورند و اشتباه است که تصور کنند عقبه حزبی‌شان باعث رای اوری آنها شده است. هر چند تعدادی از این عزیزان هم عضو هیچ حزبی نبودند به همین دلیل انتظار بود در مباحث کلان مدیریت شهری همچون انتخاب شهردار با شورای عالی اصلاح طلبان مشورت‌های لازم می‌شد که اگر این مشورت‌ها انجام می‌شد، مطمئنا مجبور به تغییر شهردار در کمتر از یکسال نمی‌شدیم.

عارف تاکید کرد: برای عملیاتی کردن برنامه حداقل یک دوره 4 ساله مدیریتی لازم است به همین دلیل عدم‌ثبات مدیریتی لطمه شدیدی به مدیریت شهری می‌زند.‌ثبات در مدیریت لازمه تحقق برنامه اداره شهر است.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به در پیش بودن انتخاب شهردار تهران، به اعضای شورای شهر توصیه کرد در انتخاب شهردار جدید به مقبولیت عمومی، چهره ملی، تخصص،کارآمدی، پاکدستی، اشراف کامل به حوزه مدیریت شهری و پایبندی به گفتمان اصلاح طلبی توجه جدی داشته باشند.

وی در همین راستا افزود: بارها تاکید کردم که ویژگی بارز گفتمان اصلاح‌طلبی قانونمداری و پاکدستی آنهاست. دوستان ما در مجلس و شورای شهر باید به شدت مراقبت کنند که این دو ویژگی گفتمان اصلاح طلبی آسیب نبیند.