کد خبر : 90386 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان - 11:18
وزیر حمل و نقل انگلیس استعفا داد «جو جانسون» در اعتراض به طرح «ترزا می» برای خروج از اتحادیه اروپا استعفا کرد.

قانون-«جو جانسون» در اعتراض به طرح «ترزا می» برای خروج از اتحادیه اروپا استعفا کرد.

به گزارش قانون به نقل از مهر، «جو جانسون» وزیر حمل و نقل انگلیس اعلام کرده که طرح ترزا می باعث دوپاره شدن انگلیس شده است و کشور را در معرض بزرگترین بحران بعد از جنگ جهانی دوم قرار داده است.

تلویزیون دولتی انگلیس در این خصوص اعلام کرده است که: جانسون وزیر حمل و نقل انگلیس در اعتراض به طرح نخست وزیر انگلیس در خصوص چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به «طرح چکرز» از سمت خود استعفا کرد.

طرح مورد نظر ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا که به طرح «چکرز» معروف شده، پیش از این نیز با مخالفت چهره‌های محافظه‌کار از جمله «بوریس جانسون»، وزیر خارجه سابق کابینه می مواجه شده بود و برخی از مخالفان با غیرقابل قبول خواندن این طرح، خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافقی شده‌اند.

طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا در حال حاضر از سوی رهبران این اتحادیه نیز با مخالفت‌های روبرو شده و دو طرف هنوز نتوانسته‌اند بر سر دستیابی به یک راه حل مشترک در مورد تعیین وضعیت تجاری واردات و صادرات کالا پس از برگزیت به یک جمع بندی نهایی دست یابند.

طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت، تابستان دو سال پیش در همه‌پرسی رای آورد و در حال حاضر مقام‌های بریتانیا با مقام‌های اتحادیه اروپا در مذاکره اند تا نحوه اجرای این خروج و توافق‌های بعد از آن را تعیین کنند.

قرار است انگلیس از روز ۲۹ مارس، از اتحادیه اروپا خارج شود ولی هنوز مشخص نشده است که پس از آن، رابطه این کشور با اتحادیه اروپا چه‌طور خواهد بود.