کد خبر : 9042 تاریخ : ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ شهريور - 13:36
ثبت ١٥٠هزار تخلف رانندگی در یک ماه رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از ثبت ۱۵۰ هزار تخلف توسط دوربین‌های نصب شده در جاده‌های برون شهری در شهریور ماه امسال خبر داد.

قانون- سرهنگ احمد کرمی اسد، در این باره گفت: دوربین‌های معابر برون شهری سرعت غیرمجاز را ثبت می کنند که شامل سرعت غیرمجاز تا ٣٠ کیلومتر برساعت،٣٠ کیلومتر بر ساعت به بالا و سرعت متوسطی است که غیرمجاز بوده است.

 

وی درباره عمده تخلفاتی که توسط دوربین های ثبت تخلف برون شهری ثبت شده‌اند گفت: به ترتیب، پرداخت نکردن عوارض، تجاوز به چپ از محور و خط وسط راه، تردد وسایل نقلیه سنگین از باند سوم و معابری که سه بانده هستند،بیشترین تخلفاتی هستند که توسط این دوربین‌ها ثبت شده‌اند.

 

کرمی اسد همچنین درباره استانهایی که بیشترین ثبت تخلف توسط دوربین‌ها در معابر برون شهری را داشته‌اند و عمده تخلفات این استان ها گفت:به ترتیب استان تهران با تخلف عبور از عوارض و سرعت غیر مجاز، استان قم با تخلف سرعت لحظه‌ای و سرعت متوسط و استان فارس با تخلف سرعت غیر مجاز و تردد وسایل نقلیه سنگین از باند سوم سه استانی هستند که بیشترین تخلفات ثبت شده را داشته‌اند. بعد از این، استانهای قزوین، زنجان، خراسان رضوی، سمنان و اصفهان در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، رییس پلیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا با اشاره به خودروهایی که شهریور ماه امسال،رکورد بالاترین سرعت غیرمجاز را زده و دوربین ها ثبتشان کرده‌اند گفت: بالاترین سرعت ثبت شده در یکی از محورهای استان قم و مربوط به یک دستگاه سواری آزراست که سرعت غیرمجاز ١٩٦ کیلومتر برساعت داشت در حالی که سرعت مجاز در آن محور ١٢٠ کیلومتر است. همچنین یک دستگاه ام وی ام در یکی از محورهای استان خراسان رضوی با سرعت ١٨٠ کیلومتر برساعت رانندگی می کرده در حالی که سرعت مجاز در آن محدوده ١١٠ کیلومتر است.

 

به گفته کرمی اسد، بعد از این استان ها بیشترین سرعت های غیرمجاز ثبت شده متعلق به محورهای استان کرمان و زنجان است که در یکی از محورهای استان کرمان نیز، پژو ٤٠٥، ١٨٠ کیلومتر برساعت سرعت غیرمجاز داشته و در استان زنجان هم خودرویی ١٧٧ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته است که این خودروها علاوه بر اینکه توسط دوربین ثبت تخلف شده‌اند در پاسگاه های بین راه متوقف شده و با آنها برخورد شده است.