کد خبر : 90435 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان - 18:40
امروز روز وفای به عهد ما است رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت نمادین یکی از خانه های روستایی در روستای گورسفید در گیلان غرب کرمانشاه را افتتاح کرد.

قانون-رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت نمادین یکی از خانه های روستایی در روستای گورسفید در گیلان غرب کرمانشاه را افتتاح کرد.

به گزارش به قانون به نقل از  مهر، پرویز فتاح در آئین افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی احداثی گفت: بعد از زلزله سال گذشته همه ایران به کمک کرمانشاه آمدند. باید از همه مردم ایران و مردم کرمانشاه بابت خلق این حماسه تشکر کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در هفته اول پس از زلزله در منطقه حضور پیدا کردند. رئیس جمهور و دیگر مقامات نیز برای بازسازی پای کار آمدند.

فتاح با بیان اینکه این افتتاح مختصر بخشی از ۱۰۰ هزار واحد تخریبی در منطقه کرمانشاه است، گفت: این ۲ هزار واحد مسکونی و ۵۰۰ واحدی که اوایل تیرماه افتتاح شد، مربوط به ضعیف ترین مردم منطقه بود. منزل نیازمندانی که همه چیزشان را از دست داده بودند.

وی بیان داشت: این افتتاح با بقیه افتتاح ها بسیار متفاوت است. نظام اسلامی توانسته همه مردم را پای کار بیاورد. اینجا همه کمک کردند. ما به عنوان کمیته امداد، مردم و دولتمردان پای کار آمدند. هزینه این واحدها را مردم و دولت پرداخت کردند. امروز روز وفا به عهدمان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: من قول به مردم ایران دادم و یقین داشتم که این قول شدنی است و بابت انجام آن از همه تشکر می کنم.

فتاح با بیان اینکه در اوایل زلزله همه نگران بودیم، گفت: بحث سرما و بارندگی وجود داشت. باید چادر و کانکس توزیع می کردیم. بحث نیازهای اولیه باید مرتفع می شد. این کار ضربتی که در کرمانشاه انجام شد در جهان نمونه است و این افتخاری برای نظام اسلامی ما است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  با اشاره به زلزله بم گفت: در آنجا ۱۲۰۰ خانه تحت پوشش کمیته امداد آسیب دید ۲ سال طول کشید که آن خانه ها انجام شد و الان سرعت ما ۲ برابر شده است.

وی افزود: ما در کمیته امداد ۲ هزار کامیون جنس به ارزش ۸۰ میلیارد به مناطق زلزله زده ارسال کردیم. مردم ۶۰ میلیارد امانات نقدی در یک سال به ما سپردند که ما برای هر خانه روستایی ۱۲ میلیون و برای هر خانه شهری ۱۵ میلیون هزینه کردیم. هنوز هم بخشی از پول مردم باقی مانده است.

فتاح با اشاره به اتمام ساخت ۲۵۰۰ خانه تحت پوشش کمیته امداد گفت: حالا ۲۷۰۰ خانه در کرمانشاه وجود دارد که دولت عنوان کرده بازسازی این منزل ها نیز در میان بازسازی مربوط به زلزله انجام شود. ما قول دادیم تا پایان سال آنها را هم بازسازی کنیم. امیدواریم این واحدها و ۶۳۰ واحد شهری تا پایان سال یا خردادماه به اتمام برسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  ادامه داد: این ۲۵۰۰ خانه ای که ساخته شده در ۵۵۰ روستا به اتمام رسیده است.