کد خبر : 90463 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان - 14:46
حسين ابراهیمی ،عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت در گفت‌وگو با«قانون»: حوزويان اولين گام های وحدت را بردارند اگر گفت‌وگوي ملي مخلصانه باشد، بي‌شك مشكلات كشور را حل خواهد كرد....

قانون-هميشه رويه مناقشات سياسي به اين شكل بوده است كه دو طرف به يك سهم مقصر كار بوده‌اند و اگر راهكاري براي حل مجادلات به دست مي‌آمد، هر دو طرف بايد به آن تمكين مي‌كردند. در همين حال، وقتي كه اصلاح طلبان براي كنار زدن مشكلات و مسائل موجود پيشنهاد گفت‌وگوي ملي را به ميان آورده‌اند و همواره براي رفع مشكلات راهكارهايي را ارائه مي‌كنند، اصولگرايان نيز بايد به اين راه‌حل‌ها اعتقاد داشته باشند و به نوعي به عنوان يك سوي درگيري علاقه‌اي به قبول راهكارهاي اصلاح طلبان داشته باشند. در همين راستا با شخصيت‌هاي مختلف سياسي اصولگرا مصاحبه‌هايي را صورت داده‌ايم و اين بار به سراغ حجت الاسلام والمسلمین حسين ابراهیمی ،عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت و نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی رفتيم تا از وي به عنوان يك شخصيت فعال اصولگرا نظرش را درباره اين گفت‌وگوي مطرح شده جويا شويم كه در ادامه مشروح آن را مي‌خوانيد.

اين فعال سياسي اصولگرا درپاسخ به سوال «قانون» مبنی براینکه آیا گفت‌وگوي ملی دراین بازه زمانی می تواند به حل مشکلات کشور کمک کند.بیان كرد:« اگرگفت‌وگوي ملي به وحدت بينجامد وجريانات را به وحدت برساند، كارخوبي است اما اگردرآن گفت‌وگو وحدت وجود نداشته نباشد ،نتيجه اي جز حرف زدن ندارد وسودي هم درآن برای کشور نخواهد داشت».

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت ادامه داد :« در اين روزگار كه به نظر مي‌رسد جريان‌هاي سياسي تا حدودي از يكديگر دور شده‌اند و روابط آن‌ها به ليل مسائلي كه رخ داده ، دچار انجماد شده است، به نظر من به عنوان يك فعال سياسي صحبت کردن، باعث می شود یخ هاآرام آرام آب شود وجريانات به يكديگر متصل شوند».

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: « در حال حاضر با توجه به مسائلي كه با آن درگير هستيم کشور در شرایط وموقعيت تحريم قرار دارد، به همین دلیل بايد یک صف واحد درکشور تشكيل شود تا همه باهم وباکمک یکدیگر از زير بار سلطه كشورهاي سلطه‌گر نجات پيدا كنيم». اين نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي در تحليل وضعيت اين روزهاي كشورگفت:« درحال حاضر وحدتي درکشور ایجاد و باعث شده آمريكا عقب نشيني كند ونتواند به خواسته هايش برسد.ما فقط با وحدت مي توانيم درمقابل دشمن مقاومت كنيم». نماینده مجلس هشتم درادامه خاطرنشان کرد :«وحدت واستقامت لازمه هرموفقيتي است پس باید تلاش وكوشش كرد وگفت‌وگوي صادقانه انجام داد تا مشكلات كشور حل شود و همچنین درمقابل دشمن باید یک صف واحد تشكيل داد».

همه با هم باشيم

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت:« جامعه بدون وحدت به جايي نخواهد رسيد. نبايد فراموش كرد و بي شك بايد مورد توجه همه باشد. آن دسته از افرادي كه به دلايل مختلف بین مردم كشورتفرقه مي اندازند درجهت اهداف دشمن است. بايد همه باهم بایک وحدت واحد درمقابل دشمن بايستيم».

وی ادامه داد :« تا الان جریانات سیاسی كارهای يكديگررا خنثي مي كردند و اين روزها براي حل مشكلاتي كه وجود دارد بايد رايزني كنيم و اين را بدانيم كه گفت‌وگوي ملي باعث خواهد شد که با وحدت بیشتری كار كنیم ». ابراهیمی معقتد است :« البته بايد افراد خالصانه به اين گفت‌وگوي اعتقاد داشته باشند بعضي ها همان‌گونه كه درگذشته نشان دادند با بيگانگان ارتباط بهتري دارند.اگرگفت‌وگوي به صورت صادقانه براي كشور انجام شود نتايج بهتري خواهد داشت».

این فعال سیاسی درادامه خاطرنشان کرد:« اگر این گفت‌وگو مخلصانه باشد بي‌شك مشكلات كشور حل خواهد كرد اما برخي از افراد فرصت طلب هستند و می خواهند از اين گفت‌وگو سوءاستفاده كنند. آن عده ای که درکارها اخلاص و ايمان به نظام جمهوري اسلامي ایران درنظرمی گیرندوگفت‌وگوي را به صورت صادقانه انجام می دهند، بي‌شك به نتايج خوبي خواهند رسید».

حوزويان پيشرو باشند

عضوشورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درپاسخ به این سوال که آیا وحدت میان حوزویان می تواند به روند این گفت‌وگوي کمک کند، گفت :«معتقدم حوزويان الگو جامعه هستند. ابتدا بايد مشكلات بین خودشان را حل كنند؛ زیرحوزويان جزو اولين كساني هستند كه به صحنه آمدند ومردم را به این کارتشويق كردند. انقلاب اسلامی برای آن هاست بنابراين بايد اولين گام های وحدت را حوزويان بردارند». وی درپایان گفت:« درحوزه اختلاف ماهوی وجود ندارد زیرا همیشه درحوزه بحث برسر مسائل ديني هست که بعد ازآن بحث‌ها حوزویان دركنارهم و بایکدیگرهستند.حوزویان دلسوزان انقلاب هستند.اگردر جايي اختلاف سليقه هست بايد حمل بر مباحث طلبي گذاشت».