کد خبر : 90572 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان - 22:50
لزوم اصلاح روند توزیع کالاها رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی در مجلس با انتقاد از گران شدن کالاهای اساسی گفت:اختصاص ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای تامین کالاهای اساسی باید ادامه یابد اما نکته مهم اصلاح روند توزیع کالاهای اساسی است.

قانون-رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی در مجلس با انتقاد از گران شدن کالاهای اساسی گفت:اختصاص ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای تامین کالاهای اساسی باید ادامه یابد اما نکته مهم اصلاح روند توزیع کالاهای اساسی است.
 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ  درباره گران شدن کالاهای اساسی گفت:گرانفروشی کالاهای اساسی در شرایطی که برای تامین کالاها، ارز با نرخ 4200 تومانی اختصاص می یابد، غیرقابل قبول است.

ﻧﻤﺎﻳﻨﺪه ﻣﺮﺩﻡ ﮔﺮﻣﺴﺎﺭ و ﺁﺭاﺩاﻥ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:سازمان های نظارتی باید بر روند قیمت گذاری کالا و خدمات نظارت موثر داشته باشند اینکه ارز با نرخ دولتی برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یابد و مردم مجبور به خرید کالای گران شوند به اقتصاد خانوار صدمه وارد می کند.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:باید نظارت سازمان تعزیرات حکومتی و سایر سازمان های نظارتی به نحوی انجام شود که از تخلف و گرانفروشی جلوگیری شود.

اختصاص کالاهای اساسی به با نرخ 4200 تومانی باید ادامه یابد

کاتب ادامه داد:اختصاص کالاهای اساسی به با نرخ 4200 تومانی باید در شرایط فعلی ادامه یابد اما نکته مهم اصلاح روند توزیع کالاهای اساسی است تا مصرف کننده نهایی بتواند با قیمت مناسب خرید انجام دهد.
 

وی با بیان اینکه ثبات یکی از لازمه های اقتصاد سالم است،گفت:تصمیمات اقتصادی که برای مقطع زمانی فعلی اتخاذ شده است باید بصورت دقیق اجرا شود.    

ﻧﻤﺎﻳﻨﺪه ﻣﺮﺩﻡ ﮔﺮﻣﺴﺎﺭ و ﺁﺭاﺩاﻥ در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:با توجه به مسائل ارزی ایجاد شده بخشی از کالاهای اساسیدر شهرهای مرزی توسط اتباع خارجی خریداری می شود.