کد خبر : 90859 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ آبان - 14:20
راه‌اندازی سامانه کنترل و کاهش طلاق «تصمیم» مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به انجام مشاوره برای۳۸۰۰ پرونده در شش ماهه نخست امسال، گفت: با انجام مشاوره برای این زوجین، پرونده ۸.۵ درصد از آنان منجر به سازش شده است.

قانون- مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به انجام مشاوره برای۳۸۰۰ پرونده در شش ماهه نخست امسال، گفت: با انجام مشاوره برای این زوجین، پرونده ۸.۵ درصد از آنان منجر به سازش شده است.

به‌ گزارش قانون به نقل از ‌ایسنا، داریوش بیات نژاد در مراسم رونمایی و راه‌اندازی سامانه "تصمیم" با بیان این که طرح کنترل و کاهش طلاق از یک سال گذشته در استان تهران با استقرار دبیرخانه‌اش در سازمان بهزیستی آغاز به کار کرده است و گفت‌:  این دبیرخانه با حضور همه نهادها و دستگاه‌های دخیل تشکیل شده است  و به نیاز سنجی و جمع‌آوری آمار اطلاعات پرداخت است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با سازمان برنامه و بودجه در خصوص طرح کنترل  و کاهش طلاق، افزود: جلسات و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اعتیاد، طلاق و ساماندهی کودکان خیابانی برگزار شده است و طرح‌هایی  تصویب شده است.

مدیر کل بهزیستی استان تهران با اشاره به اهداف طرح کنترل و کاهش طلاق نیز، توضیح داد: افزایش کیفیت زندگی و سلامت ازدواج ، پیشگیری از آسیب های مرتبط با ازدواج و نهادینه سازی ازدواج در گروه‌های مختلف از جمله اهداف این طرح بوده است. همچنین احساس رضایت مندی زوجین از زندگی خانوادگی و افزایش دانش افراد برای استمرار زندگی و توانمندسازی آنها برای انتخاب همسر از دیگر اهداف این طرح هستند.

وی با اشاره به نقش طرح کنترل و کاهش طلاق، برگزاری جلسات مشاوره بر زوجین در پیشگیری از همسرآزاری و کاهش خشونت خانگی و آزار جنسی ، خاطر نشان کرد:  قصد داریم تا با استفاده از سامانه "تصمیم" و اجرای این طرح این پیامدهای منفی را به حداقل برسانیم. در شش ماهه نخست امسال سه هزار و ۸۰۰ پرونده مشاوره رسیدگی شده است و با انجام مشاوره 8.5 درصد از این پرونده‌ها منجر به سازش شده است.

مدیر کل بهزیستی استان تهران  در ادامه با بیان این که این طرح قرار است همه گروه‌های جامعه را شامل شود، خاطر نشان کرد: در سطح اول این طرح، پیشگیری اولیه صورت خواهد گرفت. با این حال بیشترین مخاطبان این طرح در دوره نوجوانی و به ویژه‌ دوره دوم متوسطه هستند.