کد خبر : 90873 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ آبان - 16:50
۹ استان کشور، گرفتار سیل و آب‌گرفتگی رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۲۲۰۰ نفر در ۹ استان سیل‌زده کشور خبر داد.

قانون-رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۲۲۰۰ نفر در ۹ استان سیل‌زده کشور خبر داد.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات درباره جزییات عملیات سیل و آبگرفتگی در استان‌های کشور گفت: ٩ استان ایلام، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قم و لرستان متاثر از سیل و آب گرفتگی هستند.

وی با اشاره به مناطق امدادرسانی‌شده خاطرنشان کرد: تاکنون به ٦٣ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین و ٢٢٠٠ نفر امدادرسانی شده است و ٩٤ نفر به نقاط امن منتقل شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات تصریح کرد: طی این عملیات برای ٢٠٤ نفر اسکان اضطراری مهیا شده است. همچنین به ٩ نفر خدمات سرپایی ارائه شده‌است.

سلیمی با اشاره به تخلیه آب از ٧١ واحد مسکونی و رهاسازی ۱۱ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب تصریح کرد: ٩٤ تیم شامل ٣٩١ نفر در این عملیات حضور داشته و ٥٠ دستگاه چادر، ١٠٦٨ تخته پتو، ٢٦٤ تخته موکت، ٢٢٧٨ کیلوگرم نایلون ، ١٣٠شعله والور و فانوس، ٢٣٥٠ قوطی کنسروجات، ٦٥٠ قرص نان، ١٠٨کیلوگرم خرما، ١٨٥کیلوگرم برنج، ٣٤٥کیلوگرم حبوبات، ٣٣٥کیلوگرم قند و شکر و ١٥٥ کیلوگرم روغن توزیع شده است.

وی ادامه داد: امدادرسانی در استان‌های ایلام، خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.