کد خبر : 90998 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان - 22:40
بدری: افزایش ۱۲۰ میلیونی خرید یک آسانسور برای ساختمان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت اگر به دنبال کاهش قیمت مسکن است، باید در گام نخست، مکانیزمی را برای ارائه نهاده و تجهیزات ساختمانی با قیمت پایین به سازندگان واقعی ایجاد کند.

قانونسخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت اگر به دنبال کاهش قیمت مسکن است، باید در گام نخست، مکانیزمی را برای ارائه نهاده و تجهیزات ساختمانی با قیمت پایین به سازندگان واقعی ایجاد کند.

صدیف بدری درباره شرایط بازار مسکن و آینده این حوزه، گفت: امروز مسکن در وضعیت رکود تورمی قرار دارد و عملا بر اساس آمارها تعداد معاملات بازار مسکن کاهش چشمگیری داشته است.

افزایش 80 درصدی قیمت مسکن نسبت به سال گذشته/تقاضا بسیاری برای خرید مسکن وجود دارد

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز تقاضا بسیاری برای خرید مسکن وجود دارد، اما ملکی برای عرضه و فروش به خریداران وجود ندارد. از طرف دیگر قیمت مسکن نسبت به سال گذشته حدود 80 درصد افزایش پیدا کرده و این مسئله بر تشدید رکود تورمی در این حوزه تأثیرگذار بوده است.

وزارت راه به دنبال ورود جدی به بازار مسکن/ ابزارهای مدیریت بازار مسکن چیست؟

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی به دنبال ورود جدی این وزارتخانه به بحث مسکن و تلاطمات پیرامونی این بازار است، از این رو این وزارتخانه با اقداماتی مانند ارائه مصالح با قیمت پایین، ارائه تخفیف در صدور پروانه، معافیت مالیاتی و مشوق های قانونی، زمینه را برای گسترش مسکن سازی در کشور فراهم کند.

وزارت راه و شهرسازی باید به دنبال کاهش قیمت تمام شده مسکن باشد

بدری گفت: امروز مشکل بزرگ بازار مسکن این است که یک ساختمان با قیمت بسیار بالا ساخته شده و قیمت تمام شده ملک بسیار بالا خواهد بود، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید تمام سیاست های خود را معطوف به ساخت مسکن با قیمت تمام شده پایین کند تا بتوان این املاک را به اقشار ضعیف جامعه ارائه کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا کاهش قیمت مسکن نیازمند ثبات اقتصادی است، اما نمی توان ملاک آن را کاهش قیمت ارز دانست، زیرا قیمت ارز هر روز در حال افزایش یا کاهش است و برنامه ریزی با ملاک قرار دادن ارز کارساز نیست.

2 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان، قیمت تمام شده یک متر ساختمان در شهرستان

مدیریت قیمت تمام شده ساختمان بسیار قابل توجه است، زیرا امروز قیمت تمام شده یک ساختمان با در نظر گرفتن قیمت زمین، در شهرستان ها حدود 2 تا دو میلیون و 500 هزار تومان و در شهری مانند تهران 3 تا سه میلیون و 500 هزار تومان است

وی ادامه داد: مدیریت قیمت تمام شده ساختمان بسیار قابل توجه است، زیرا امروز قیمت تمام شده یک ساختمان با در نظر گرفتن قیمت زمین، در شهرستان ها حدود 2 تا دو میلیون و 500 هزار تومان و در شهری مانند تهران 3 تا سه میلیون و 500 هزار تومان است.

افزایش 120 میلیون خرید یک آسانسور برای ساختمان

بدری گفت: از طرف دیگر قبل از گرانی مسکن، خرید یک آسانسور حدود 30 میلیون تومان هزینه داشت، اما امروز همان محصول را باید 150 میلیون خریداری کرد. از این رو در شرایط کنونی اگر قیمت نهاده ها و تجهیزات ساختمانی کاهش یابد می توان به کاهش قیمت مسکن نیز امید داشت.

میلگرد در بازار بورس کیلویی 2 هزار و 500 تومان افزایش داشته است

وی گفت: در شرایط کنونی دولت میلگرد را در بازار بورس، کیلویی 4 هزار و 500 تومان می فروشد، این در حالی است که قبل از گرانی ها این محصول کیلویی 2 هزار تومان بود، از این رو با این شرایط قیمت مسکن پایین نمی آید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت اگر به دنبال کاهش قیمت مسکن است، باید در گام نخست، مکانیزمی را برای ارائه نهاده و تجهیزات ساختمانی با قیمت پایین به سازندگان واقعی ایجاد کند.