کد خبر : 90999 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان - 22:50
بيمه تکمیلی فرهنگیان از انحصار برخی شرکت‌ها خارج شود نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس معتقد است برای ارائه خدمات بهتر به معلمان باید میان شرکت‌های بیمه‌ای رقابت ایجاد شده و از حالت انحصاری خارج شود

قانون- نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس معتقد است برای ارائه خدمات بهتر به معلمان باید میان شرکت‌های بیمه‌ای رقابت ایجاد شده و از حالت انحصاری خارج شود.
 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،قاسم احمدی لاشکی  درخصوص مشکل پیش آمده برای بیمه تکمیلی فرهنگیان، گفت: بیمه آتیه سازان حافظ نتوانست جوابگوی نیازهای فرهنگیان باشد و متاسفانه مسئولان آموزش پرورش علیرغم کاستی‌ها و نقصان بسیار که در ارائه خدمات این شرکت وجود دارد همچنان بر حفظ آن پافشاری می‌کنند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: بیمه حافظ به مرور زمان از خدمات خود کاست به طور مثال در مرحله‌ای هزینه عینک را نپرداخت در زمان دیگر از پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی سرباز زد و به همین ترتیب از کمیت و کیفیت خدمات کاست.

آموزش و پرورش شرکت بیمه‌ای مناسبی برای ارائه خدمات بیمه‌ای انتخاب نکرده است

وی با بیان اینکه ارائه خدمات توسط بیمه آتیه‌سازان حافظ بسیار ناچیز است، بیان کرد: آموزش و پرورش شرکت بیمه‌ای مناسبی برای ارائه خدمات بیمه‌ای به فرهنگیان انتخاب نکرده است. از آنجا که خانواده فرهنگیان حدود یک میلیون جمعیت دارد باید از این تعداد به عنوان ویژگی مثبت و برتری برای انعقاد قراردادها استفاده کرد.
شرکت‌های بیمه‌ای از انعقاد قرار داد با آموزش و پرورش به جهت تعداد بالای پرسنل این وزارتخانه سودهای کلانی به دست می‌آوردند که باید از این موضوع به عنوان امتیاز استفاده شود

جمعیت زیاد معلمان به عنوان امتیاز در انعتقاد قراردادهای بیمه‌ای در نظر گرفته شود

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه پرداختی ماهانه معلمان بابت بیمه تکمیلی مبلغ هنگفتی است که می‌توان از طریق آن خدمات کیفی و کمی بسیاری ارائه داد، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش باید از طریق رایزنی با بیمه‌های معتبر و باکیفیت خدمات بهتری در حوزه درمانی برای معلمان فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایجاد انحصار در بیمه فرهنگیان باعث بروز مشکلات عدیده در حوزه درمانی معلمان شده است، اظهار کرد: شرکت های بیمه ای از انعقاد قرار داد با آموزش و پرورش به جهت تعداد بالای پرسنل این وزارتخانه سودهای کلانی به دست می آوردند که باید از این موضوع به عنوان امتیاز استفاده شود.

ضرورت رسیدگی به وضعیت خدمات کمی و کیفی بیمه تکمیلی فرهنگیان

وی ادامه داد: وزارت دادگستری جمعا 200 نیرو دارد در حالیکه جمعیت کارکنان آموزش و پرورش با هیچ یک از وزارتخانه‌ها قابل مقایسه نیست اما نه تنها خدمات بهتری از آنچه در اختیار این وزاتخانه‌ها قرار می گیرد به معلمان نمی‎رسد بلکه کیفیت و کمیت نیز بسیار ضعیف‌تر است.

بیمه فرهنگیان از حالت انحصار خارج شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای ارائه خدمات بهتر به معلمان باید میان شرکت‌های بیمه‌ای رقابت ایجاد شود و از حالت انحصاری خارج شود تا شرکت‌های بیمه ای به منظور انعقاد قرارداد خدمات بهتر و بیشتری به فرهنگیان ارائه کنند