کد خبر : 91266 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۹ آذر - 16:55
رئیس جمهوری منتخب گرجستان: می خواهم به عضویت ناتو در آئیم «سالومه زورابیشویلی» رئیس جمهوری منتخب گرجستان گفت: هدف من وارد کردن گرجستان به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

قانون- «سالومه زورابیشویلی» رئیس جمهوری منتخب گرجستان گفت: هدف من وارد کردن گرجستان به اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

به گزارش ایرنا، خانم زورابیشویلی روز جمعه در مصاحبه با بخش روسی بی بی سی افزود: در صدد هستم در مساله تقویت روابط گرجستان با نهاد‌های یوروآتلانتیک از فعالترین روسای جمهوری گرجستان باشم.
وی اظهار داشت: شش سال آینده، سال‌های بسیار مهم برای گرجستان در توسعه روابط با اروپا و ناتو خواهد بود و در این مدت کشور ما باید با نهاد‌های یوروآتلانتیک بطور کامل ادغام شود.
زورابیشویلی یکی از جوانب فعالیت خود را تلاش برای تقویت جایگاه بین المللی گرجستان عنوان کرد و گفت: ما باید در زمینه معرفی بیشتر گرجستان به جهان اقدام کنیم.
وی اولویت فعالیت خود بعنوان رییس جمهوری گرجستان را ایجاد وحدت در جامعه این کشور و نزدیک‌تر کردن آن به اروپا عنوان کرد و گفت: من در اروپا به دنیا آمده و آنجا زندگی کرده ام و بیش از ۳۰ سال بعنوان دیپلمات فرانسه فعالیت داشتم.
وی افزود:با جامعه اروپا آشنایی دارم و راهکار‌های برقراری روابط نزدیک با آن را می‌دانم و باید به طرز تفکر باقی مانده از شوروی سابق که با وجود فروپاشی شوروی در ۲۵ سال اخیر همچنان در جامعه گرجستان حاکم بوده، پایان دهیم.
به گفته وی اگر به وحدت در گرجستان نایل نشویم، نمی‌توانیم در زمینه بازگرداندن سرزمین‌هایی که از کنترل دولت گرجستان خارج شده است، موفق شویم.
زورابیشویلی بعنوان نامزد حزب حاکم ' رویای گرجستان ' روز چهارشنبه گذشته در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از ۵۹ درصد آرا به گریگول واشادزه نامزد انتخاباتی نیرو‌های مخالف دولت پیروز شد.
مراسم سوگند رییس جمهوری جدید گرجستان ۲۵ آذر جاری برگزار می‌شود و گئورگی مارگولاشویلی رییس جمهوری فعلی اختیارات خود را به سالومه زورابیشویلی واگذار خواهد کرد.
نیرو‌های مخالف دولت با ادعای بر تخلف و تقلب گسترده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و استفاده از ظرفیت و امکانات دولت به نفع زورابیشویلی در جریان انتخابات، اعلام کردند نتایج این انتخابات را به رسمیت نمی‌شناسند.