کد خبر : 91275 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر - 13:18
وزیر دفاع: حمایت ایران از یمن معنوی است وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه آمریکا درک نمی کند که چرا یمن در مقابل آنها ایستادگی می کند گفت: حمایت ایران از یمن، حمایت معنوی است.

قانون-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه آمریکا درک نمی کند که چرا یمن در مقابل آنها ایستادگی می کند گفت: حمایت ایران از یمن، حمایت معنوی است.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، امیر حاتمی صبح امروز (شنبه)در همایش بسیج وزارت دفاع با بیان اینکه رژیم کودک کش سعودی با چراغ سبز آمریکا به یمن تجاوز کرد، اظهار کرد: آنها تصور می کردند یمن بزودی از پا در می آید، اما  تفکر و روحیه بسیجی موجب ایستادگی مردم یمن شد.

وی ادامه داد: امروز آمریکا به ایران اتهام زنی می‌کند که ایران اجازه نداده است اقدامات آنها در یمن به نتیجه برسد. در حالیکه آنها تفکر و روحیه بسیجی را درک نمی‌کنند. ما با افتخار از همه ملت های مظلوم دفاع می کنیم اما حمایت ما معنوی و کمک مستشاری در برابر تروریست هاست و آنچه موجب پیروزی است، تفکر مقاومت خود این ملت هاست که اجازه نمی دهد آنها تن به ظلم دهند.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه در آذر 58 امام با بینش الهی و عمیق فرمان بسیج عمومی را صادر کردند، گفت: بعدها دیدیم بسیج مبنای چه اتفاقات بزرگی برای کشور بود. اوج کار بسیج در اول انقلاب و دوران دفاع مقدس بود. آمریکا که امروز با تمام توان علیه انقلاب اسلامی اقدام کرده و به دروغ می‌گوید که این کارها را برای ملت ایران انجام می‌دهد، آن زمان غرب و شرق را بسیج کرد تا انقلاب را با حمله صدام از بین ببرد اما ملت ایران با حمایت امام خمینی جنگ تحمیلی را به یک فرصت تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه نهادینه شدن بسیج یکی از دستاوردهای دفاع مقدس بود بیان کرد: در دوران دفاع مقدس نقش بسیج هر روز برجسته‌تر می‌شد و دشمن ناامید شد که با جنگ انقلاب اسلامی را شکست دهد.

وزیر دفاع ادامه داد: بسیج به یک الگو برای جوانان منطقه تبدیل شد. پیروزی‌های حزب الله و مقاومت فلسطین موجب شد که رژیم صهیونیستی به دور خود دیوار بکشد. اکنون مقاومت با همین روحیه بسیجی در منطقه نهادینه شده است هر چند دشمن هم به توطئه‌های خود ادامه می‌دهد. آمریکا با جمع کردن اشرار و جنایتکاران از اقصی نقاط دنیا، گروه‌های تروریستی را آماده و حمایت کرد اما همین تفکر بسیجی موجب شکست آنها در عراق و سوریه شد.

امیر حاتمی ادامه داد: وزارت دفاع با همین روحیه بسیجی کار خود را ادامه می‌دهد. ده‌ها و صدها برابر دستاوردهایی که رسانه‌ای می‌شود را نمی‌توانیم بگوییم. ما با تکیه بر توان داخلی خود نیازهای بخش دفاعی را تامین کرده‌ایم و تحریم‌ها مانع ما نشده است. بسیج هم یعنی آماده کردن همه امکانات و توانایی‌ها و این اتفاق در وزارت دفاع رخ داده است.

وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی به یک فرصت مهم برای قدرتمندتر شدن کشور تبدیل شد گفت: تحریم هم فرصتی برای جبران ضعف‌های اقتصادی کشور می‌شود. بسیج باید امکانات خود را بر روی نقاطی متمرکز کند که مورد هجوم دشمن است.

امیر حاتمی در پایان با بیان اینکه وزارت دفاع ظرفیت‌های انسانی، علمی، فناوری و زیرساخت‌های بسیار زیادی دارد تصریح کرد: اگر بتوانیم روحیه و تفکر بسیجی را پشت این ظرفیت قرار دهیم حتما اتفاقات بزرگتری رخ می‌دهد. البته تا کنون نیز ما با همین تفکر بسیجی دستاوردهای بسیار زیادی داشته‌ایم و روحیه بسیجی نقش بسیار مهمی در تولید و تهیه تسلیحات دفاعی داشته است. البته ما نباید خود را محدود به مهندسی معکوس کرده، بلکه می‌توانیم خلاقیت‌های زیادی داشته باشیم. تفکر بسیجی می‌تواند منشأ خلاقیت باشد.

 امیر حاتمی همچنین در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران درباره دستاوردهای وزارت دفاع بیان کرد: وزارت دفاع دستاوردهای خوبی در حوزه ماهواره و تجهیزات دریایی دارد که در دهه فجر انقلاب اسلامی رونمایی خواهد شد.