کد خبر : 91357 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر - 19:00
انتخابات فرمایشی بحرین مشروعیت قانونی ندارد رئیس کارگروه پارلمانی بحرین با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی بحرین که بدون اجازه کاندیداتوری به شیعیان صورت گرفت، گفت: حذف غیرقانونی جریانات مخالف حکومت بحرین، نتیجه انتخابات را نامشروع می‌کند.

قانون- رئیس کارگروه پارلمانی بحرین با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی بحرین که بدون اجازه کاندیداتوری به شیعیان صورت گرفت، گفت: حذف غیرقانونی جریانات مخالف حکومت بحرین، نتیجه انتخابات را نامشروع می‌کند.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،مجید ناصری نژاد با بیان اینکه در نامشروع و فرمایشی بودن انتخابات پارلمانی بحرین شکی نیست، گفت: رژیم بحرین به گونه اجازه کاندیداتوری در عرصه انتخابات پارلمانی داد که بیش از نیمی از ملت بحرین مایل به حضور در انتخابات نباشند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برگزاری انتخابات نامشروع و حذف غیرقانونی برخی جریانات از آن تنها اقدام رژیم آل خلیفه علیه مخالفان نبوده بلکه سلب تابعیت، زندانی و شکنجه کردن بسیاری از فعالان سیاسی نیز همواره در دستور کار آنها بوده است.

وی افزود: سلب تابعیت یکی از جرایم غیرقابل بخشش رژیم بحرین در حق شهروندان خود است که این جرم در سطح بین الملل نیز نکوهیده است و کمتر رژیمی شهروندان خود را به اتهامات واهی به دادگاه های ظالم کشانده و سلب تابعیت می کند.

ناصری نژاد در ادامه با بیان اینکه مجامع بین المللی سلب تابعیتی را شدیدا محکوم می کنند، اظهار داشت: زندانی کردن هزاران نفر از افراد جوان تا کهنسال و بی گناه بدون دادگاه که مورد شکنجه نیز واقع می شوند نمونه بارزی از رفتارهای ضد حقوق بشری است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس دهم ادامه داد: ملت بحرین از کمترین امکانات رفاهی برخوردارند و کسی به حقوق حقه آنها توجه نمی کند و فعالان سیاسی آن در حالی سلب تابعیت می شوند که افرادی از خارج از کشور برای افزایش جمعیت دعوت شده و موازنه جمعیتی را برهم زده اند.

وی در ادامه با فرمایشی خواندن انتخابات پارلمانی بحرین گفت: این انتخابات هیچ تأثیری در احقاق حقوق ملت بحرین ندارد و تنها افرادی اجازه حضور در عرصه کاندیداتوری یافتند که حامی رژیم آل خلیفه هستند لذا مردم بحرین با این انتخابات مخالف هستند.

ناصری نژاد در ادامه با اشاره به این مطلب که رژیم بحرین برای کم کردن فشارها اقدام به برگزاری انتخابات کرده که این روش برگزاری قطعا به جایی نمی رسد، اذعان داشت: مجامع حقوق بشری رژیم بحرین را محکوم کرده اند به خصوص که این رژیم به سمت علنی و آشکار کردن روابط خود با اسرائیل پیش می رود.

رئیس کارگروه پارلمانی بحرین در پایان با اشاره به اتهام زنی رژیم آل خلیفه به ایران مبنی بر دست داشتن در روند برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: زمانی که نتیجه دلخواه را از توطئه های خود نمی گیرند به دنبال مقصر خارجی می گردند در حالی که بارها اعلام کرده ایم دخالت و اعمال نفوذی در مسائل کشورهای دیگر نداشته و صرفا از مظلومان حمایت می کنیم.