کد خبر : 91369 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر - 18:55
دستور آماده باش به امدادگران در غرب کشور طبق آخرین اطلاعات هواشناسی به علت بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد، به همین علت امدادگران دستور آماده باش گرفتند.

قانون- طبق آخرین اطلاعات هواشناسی به علت بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد، به همین علت امدادگران دستور آماده باش گرفتند.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، آب و هوا در فصل های سرد سال هر روز متغیر است؛ یک روز نگرانی برای هوای ناسالم وجود دارد، روز دیگر ممکن است باد و باران شود و همه نگران سیل شوند.
کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با وجود کاهش 19 عددی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص 110 همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز از 129به 110 کاهش یافته است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 77 به 66 و آلاینده منوکسیدکربن نیز از 31 به 24 کاهش یافته است؛ اما بر اساس اعلام سازمان هواشناسی این آلودگی به مدد باد و باران رفتنی است.
طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی هواشناسی (روز جاری) بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه گزارش شده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.
همچنین طبق اطلاعات دریافتی از سامانه های هواشناسی بارش برف در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی غرب، شمال غرب و مسیرهای کوهستانی نیمه غربی البرز و شمال استان های زنجان، قزوین و اردبیل گزارش شده که احتمال لغزندگی جاده ها در استان های یادشده امکانپذیر است.

* خطر سیلاب در کمین است
شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: بر اساس اطلاعیه هواشناسی تمام پایگاه های امدادی در استان های که احتمال شدید باران را دارند، در آماده باش ویژه هستند.
وی افزود: در فصول سرد سال تمام پایگاه های امدادی جاده ای هلال احمر در آماده باش هستند اما در استان هایی که احتمال شدت بارش وجود دارد، پایگاه ها در آماده باش ویژه قرار می گیرند.
فتحی گفت: بر اساس این اعلام از ابتدای هفته تمام پایگاه های امدادی استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان و اردبیل در آماده باش ویژه هستند.

*واژگونی مرگبار پراید در بابل
امروز خبر دیگر اورژانس، واژگونی پراید در بابل بود. پس از دریافت گزارش این حادثه مرکز اورژانس بابل کارشناسان فوریت های پایگاه اورژانس به محل حادثه اعزام شدند، در این حادثه خودرو پراید بر اثر سرعت زیاد واژگونی شد. سرنشین خودرو پراید که زن 45ساله ای بود، به علت شدت جراحات و خونریزی فاقد علائم حیاتی بود و تلاش های کارشناسان فوریت ها اورژانس برای احیای او ثمری نداشت. با این حال او را به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند. متاسفانه تلاش های کادر درمانی بیمارستان هم ثمری نداشت.
همچنین راننده خودرو که مردی 50 ساله بود و زن 59 ساله سرنشین دیگر خودرو بودند دچار ترومای سر و کتف و شدند کارشناسان فوریت های پزشکی اورژانس پس از اقدامات پزشکی اولیه به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند.

* پلیس به کوهستان می رود
همان طور که از نام پلیس کوهستان پیداست، مأموران این پلیس در کوهستان‌ها مستقر شدند و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان و مزاحمان اقدام می کنند.
برخی مأموران پلیس کوهستان مسلط به اسکی هستند. این افراد در محل‌هایی که امکان استفاده از اسکی وجود داشته باشند، مانند پیست‌های اسکی حضور خواهند داشت و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان در آن محل اقدام خواهند کرد.
در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای مأموران پلیس کوهستان فراهم شده است و به زودی حضور پلیس در نقاطی که خلاء وجود داشته باشد نیز افزایش خواهد یافت.

* باند جعل مدارک تحصیلی متلاشی شد
خبر دیگر اینکه یک باند جعل مدارک تحصیلی در خراسان رضوی با فعالیت پلیس متلاشی شد و سر شاخه و 4 تن از اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی، به همت پلیس فتا خراسان رضوی، مقام قضایی و کارشناس هیئت نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی، شناسایی و دستگیری شدند.
این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی، انواع تاییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت و استخدام و ... اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب و از این راه کلاهبرداری می کردند.
متهم اصلی با سوء استفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بود، پس از کناره گیری از شغل با تاسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال 90 تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است.