کد خبر : 91592 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر - 17:08
درخواست جمعی ازاصلاح‌طلبان ازجهانگیری جمعی از جوانان اصلاح‌طلب خراسان رضوی درخصوص انتخاب استاندار این استان به معاون اول رئیس جمهور نامه نوشتند.

قانونجمعی از جوانان اصلاح‌طلب خراسان رضوی درخصوص انتخاب استاندار این استان به معاون اول رئیس جمهور نامه نوشتند.


به گزارش قانون به نقل از ایسنا، متن نامه جمعی از فعالان اصلاح‌طلب استان به اسحاق جهانگیری بدین شرح است؛

جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری
معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراما به استحضارتان میرساند ما به عنوان جمعی از جوانان اصلاح‌طلب استان خراسان رضوی این واگویه‌ها را خطاب به حضرتعالی به عنوان بالاترین مقام اصلاح‌طلب در ساختار اجرایی کشور مرقوم کرده‌ایم و امید آن داریم که این بار توجهی به درخواست‌ها و نکات مشفقانه فرزندان دلسوز و دغدغه‌مند این مرز و بوم داشته باشید .

همچنان که مستحضر هستید، در سالهای ۹۲ و ۹۶ جریان اصلاح‌طلبی در کشور از جمله در خراسان رضوی توان و آبروی خود را در راستای مصالح ملی برای استقرار و تداوم مسیر تدبیر و امید صرف کرد، آنچه در آخرین چهارشنبه منتهی به هردو انتخابات فوق در مشهد روی داد، خود گواهی بر این ادعاست و باز هم بدون شک مطلع هستید که چه بر ما رفت تا آن پیروزی و شکوه با وجود حضور دو کاندیدا از استان خراسان رضوی به وقوع پیوست .

اما پس از گذشت ۶ سال از استقرار این دولت هنوز شاهد توجه جدی به نصایح و مطالبات نخبگان، دلسوزان و کنشگران سیاسی و مدنی در این استان نبوده‌ایم .

شنیده‌ها حاکی از آن است که مسئولیت‌های استانی از جمله مقام استانداریِ این استان، قرار است وجه‌المصالحه دولت با برخی جریانات غیرمرتبط با شعارهای دولت تدبیر و امید شود، برداشت ما باتوجه به تجربیات گذشته این است که در این میان نه تنها اینگونه اهداف به دست نخواهد آمد، بلکه تنها چیزی که در این میانه آسیب خواهد دید، اعتماد مردم سختکوش و با اخلاص این دیار خواهد بود .

به توفیق اجباری مجالی برای تغییر این رویه نامطلوب فراهم آمده است، بازهم شاهد «منع به کارگیری بازنشستگان» حال که به موجب قانون رسیدن اخباری هستیم که نه نشانی از تدبیر دارد و نه امیدی را باقی می‌گذارد .

لازم است یادآوری کنیم ما بدون هیچگونه چشم‌داشتی و تنها به واسطه تکالیف ملی و دینی خود همواره پای کار انقلاب و نظام به ویژه در مقاطع حساسی چون انتخابات مختلف بوده‌ایم و اکنون نیز به دور از هرگونه سهم‌خواهی و صرفا بر اساس شعارهای شخص ریاست محترم جمهور در ایام انتخابات، از شما انتظار داریم در جهت انتصاب استانداری از جنس تدبیر و امید، آشنا به حساسیت‌ها و مسائل، چالش‌ها و ویژگی‌های خاص استان، مدیری تحول آفرین با تمام توان، کوشا باشید تا در این مدت باقی مانده از عمر خدمتگزاری دولت آن هم در شرایط سخت و پیچیده امروز، دست کم شاهد ثبات و تعامل با تمامی نیروهای سیاسی استان که در دوره جناب آقای علیرضا رشیدیان تاحد زیادی جریان داشت، باشیم.

از این رو پیشنهاد ما جناب آقای مهندس قربان میرزایی است که شاخص‌های فوق‌الذکر را دارا می‌باشند. امید است که با حضور ایشان درصدر جایگاه اجرایی استان، خراسان و ساکنان خسته از افراطی‌گری‌هایش روزهای بهتری را تجربه نمایند .

درجوار مضجع شریف حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) از خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی و دولت جمهوری اسلامی ایران را مسئلت می‌کنیم .