کد خبر : 91710 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۱۶ آذر - 13:53
تشکیل کارگروه برای نظارت بر توسعه دولت الکترونیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از تشکیل کارگروه ویژه ای توسط مجلس برای نظارت بر پیشرفت دولت الکترونیک خبر داد و گفت: اکنون خدمات الکترونیک روستایی به ۶۰ درصد رسیده است.

قانون-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از تشکیل کارگروه ویژه ای توسط مجلس برای نظارت بر پیشرفت دولت الکترونیک خبر داد و گفت: اکنون خدمات الکترونیک روستایی به ۶۰ درصد رسیده است.
 

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به الزام برنامه ششم توسعه برای گسترش دولت الکترونیک، گفت: برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده تا پایان برنامه زیرساخت های خدمات الکترونیک 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تامین شود که این رقم تا آغاز به کار دولت دوازدهم 35 درصد بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه اکنون خدمات الکترونیک روستایی به 60 درصد رسیده است، افزود: در حال حاضر باید منابع و اعتبارات لازم در حوزه ارتباطات تامین شود تا بتوان اهداف قانون گذار را محقق کرد.
 

دولت الکترونیک برای مبارزه با فساد ضروری است

عضو کابینه دولت دوازدهم، با اشاره به اینکه کارگروه ویژه ای توسط مجلس برای نظارت بر پیشرفت و توسعه دولت الکترونیک تشکیل شده است، تصریح کرد: امروز یک ضرورت مهم برای مبارزه با فساد، شفاف سازی، اصلاح فرآیندها و صرفه جویی در هزینه های اجرایی دولت است که با دولت الکترونیک بخش زیادی از آن محقق می شود.

مطابق با بند ح ماده ۶۸ دولت مکلف شده که تا پایان برنامه ششم نسبت به استقرار و بهره برداری  سامانه های مالیات الکترونیکی و معاملات دولت الکترونیکی اقدام کند.

شایان ذکر است؛ براین اساس وزارت ارتباطات موظف شده که بر اجرای این سامانه ها نظارت و پیگیری مستمر داشته باشد و گزارش های آن را به صورت ۶ ماهه به شورای عالی فضای مجازی کشور و کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کند. بنابراین شورای عالی فضای مجازی باید چارچوب و شاخص های نظارتی برای ارائه این گزارش ها را تهیه کند.