کد خبر : 91807 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ آذر - 17:06
دست رد امير قطر به سينه پدرخوانده نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در حالی برگزار می‌شود که عربستان، امارات، بحرین و مصر از اواسط ۲۰۱۷ روابط‌شان را با قطر قطع کرده و این کشور را تحریم کرده‌اند

قانون- یک منبع قطری به خبرنگار خبرگزاری آناتولی، گفت‌: تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که امروز (یکشنبه‌) در ریاض برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد و سطح نمایندگی قطر در این نشست در سطح یک وزیر مشاور خواهد بود.

نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در حالی برگزار می‌شود که عربستان، امارات، بحرین و مصر از اواسط ۲۰۱۷ روابط‌شان را با قطر قطع کرده و این کشور را تحریم کرده‌اند.

روزنامه‌ الشرق قطر که نزدیک به دولت این کشور است نیز اعلام کرد که تمیم بن حمد در راس هیات قطر در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس نخواهد بود.

امیر قطر سه‌شنبه پیام مکتوبی از پادشاه عربستان برای حضور در این نشست دریافت کرده بود. در این نشست حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت و فهد بن محمود آل سعید، معاون نخست وزیر عمان حضور خواهند داشت.

امارات هنوز سطح نمایندگی خود در این نشست را اعلام نکرده است. آخرین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس دسامبر ۲۰۱۷ در کویت برگزار شد.