کد خبر : 91821 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر - 15:01
سودآوری 40 میلیون دلاری تسلا برای استرالیا مجموعه باتری‌های نصب شده در استرالیای جنوبی برای ذخیره‌سازی نیروی الکتریکی چنان موثر واقع شده است که در اولین سال نصب این سیستم، 40 میلیون دلار برای این کشور صرفه‌جویی داشته است.

قانون- به گزارش قانون به نقل از تسلا، مجموعه "تسلا باتری" که در استرالیای جنوبی نصب شده است، از چنان بهره‌وری برخوردار است که از خروج چندین 40 میلیون دلار تنها در اولین سال نصب، از جیب استرالیا جلوگیری کرده است.

این سیستم که نیروی برق پاک را ذخیره کرده و در هنگام نیاز به شبکه تزریق می‌کند، بسیار کارآمد بوده است و تاکنون 40 میلیون دلار در سال اول خود صرفه‌جویی به همراه داشته است.

پروژه باتری تسلا در استرالیا در حال جلب توجه جهانی است و شرکت‌ها را وادار به تغییر ساختار نیروگاه‌های انرژی سنتی کرده است.

بر اساس گزارش اخیر سهام پروژه پشتیبان 100 مگاواتی/ 129 مگاوات‌ ساعت تسلا در استرالیای جنوبی، بالا رفته است.

سال گذشته بود که "ایلان ماسک" بنیانگذار تسلا در پی وقوع خاموشی‌های مکرر در استرالیای جنوبی، قول داد که یک مجموعه باتری 100 مگاوات‌ساعتی را برای دولت استرالیای جنوبی تاسیس کند. اکنون این برنامه بلند پروازانه برای مردم استرالیا بسیار سودمند بوده است.

این منطقه از استرالیا، خاموشی‌های مکرری را تجربه می‌کرد و باتری‌های فوق‌العاده تسلا طی 100 روز مشکل مردم را به کلی رفع کردند.

این سیستم به حل اختلالات برق، کاهش قطعی‌ها و مدیریت روزهای پرمصرف تابستان کمک کرده است و یک پشتیبان قابل اطمینان برای زیرساخت‌های برق استرالیا شده است که قدرت کافی برای بیش از 30 هزار خانه را فراهم می‌کند.

این سیستم بر اساس فلسفه "انرژی ارزان، صرفه جویی بزرگ" بنا نهاده شده است. مسئولان تسلا اخیرا گزارشی منتشر کرده‌اند که طی 12 ماه ابتدایی عملیاتی شدن این سیستم، حدود 40 میلیون دلار را ذخیره کرده است.

برای توضیح این سیستم می‌توان گفت که مجموعه "تسلا باتری" استرالیا خدماتی مشابه با نیروگاه‌های دیگر ارائه می‌دهد، اما سریع‌تر است و هیچ آلایندگی هم ندارد.

در حقیقت، این سیستم چنان کارآمد بوده است که تنها در آغازین روزهای عملیاتی شدن، یک میلیون دلار بهره‌وری داشته است.

کل هزینه ساخت این پروژه تنها 66 میلیون دلار بوده است، به این معنی که در کمتر از دو سال، هزینه خود را جبران می‌کند.

همانطور که در سال گذشته توسط مقامات استرالیای جنوبی اعلام شد، این پروژه واضح‌ترین پیام را ارسال کرده است که استرالیای جنوبی یک پیشرو در حوزه منابع انرژی تجدیدپذیر با روش ذخیره‌سازی باتری است.

این بیانیه حاکی از موفقیت بزرگ پروژه "تسلا باتری" بود.

این فناوری جدید می‌تواند مزایایی از جمله بهبود ثبات انرژی و کاهش قیمت عمده را به همراه داشته باشد.