کد خبر : 91835 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر - 14:38
جريان خاص براي ترساندن افكار عمومي از FATFهمچنان دست به دامان تخيلات هستند سناريوي وحشـت همگان مي‌دانند كه در اين كشور به حدي نهادهاي موازي فراوان هستند كه اجازه تك‌نوازي داده نمي‌شود ولي مشخص نيست كه برخي افراد و جريان‌هاي وابسته به جريان خاص چگونه ادعا مي‌كنند...

قانون- حواشي مربوط به FATF ادامه دارد و برخي براي آنكه جلوي به نتيجه رسيدن اين موضوع را بگيرند، هر اقدامي را در دستور كار قرار مي‌دهند. در همين حال و بعد از اينكه افكار عمومي منتظر تعيين تكليف لوايح مربوط به شرايط گروه ويژه ملي هستند، برخي با به زبان آوردن مسائلي كه مبنا ندارد سعي مي‌كنند با تشويش اذهان، اقدامات دولت را خطرناك جلوه دهند.

هياهو براي هيچ

در همين حال نصرا... پژمان فر، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته ميهمان دانشجویان دانشکده جهاد دانشگاهی مشهد بود تا در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان که به مناسبت ایام گرامیداشت روز دانشجو به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی مشهد ترتیب داده شده بود، شرکت کند.وي در این جلسه گفت: امیدواریم در فضای کشور گفت‌وگو‌ها روز به روز بیشتر شود؛ امروز در آستانه ٤٠سالگی انقلاب اسلامی رشد خوبی را در فضای کشور در شاخص‌های تحصیلی داشتیم و این فرصت بسیار ارزشمندی است که باید مورد استفاده قرار بگیرد. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص وجود رانت در ميان نمایندگان مجلس گفت: هرجایی که قدرت وجود دارد ممکن است زمینه فساد به وجود بیاید، اما مهم این است که چگونه بتوانیم جلوی این موضوع را برای یک نماینده بگیریم.

وی ادامه داد: باید برای مبارزه با مساله رانت‌خواری مسیر قانونی را مشخص کنیم و نسبت به این موارد بررسی‌ها انجام شود. پژمان فر به نقش مطالبه‌گری اشاره کرد و گفت: از لحاظ ساختاری مطالبات مردمی و ایجاد هزینه می‌تواند جلوی رانت خواری و برخی از تخلفات نمایندگان را بگیرد، امروز هیچ نقطه پنهان و خصوصى از زندگی یک نماینده نباید برای مردم وجود داشته باشد و باید نمایندگان وضعیت خود را شفاف کنند. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص محتوای غیرکاربردی آموزشی در دانشگاه‌ها هم گفت: بنده با محتوای غیر کاربردی آموزشی به شدت مخالف هستم و اعتقاد دارم وزارت علوم در این خصوص باید اقدام کند و به سمت کاربردی کردن آموزش در دانشگاه‌ها حرکت کند.

وی در خصوص FATF هم گفت: بنده از مخالفان FATF بودم و من به این لایحه رای ندادم، مسئولان دولت متاسفانه به صورت غیر رسمی با طرف اروپایی درخصوص FATFصحبت کرده بودند و این موضوع را پذیرفته بودند، اما پس از افشای این موضوع مجبور شدند FATF را به مجلس آورند.پژمان فر افزود: مشکل امروز ما عدم پذیرش لوایحی مثل FATF نیست، مشکل کشور ما امروز نبود اراده برای بررسی تخلفات مشهود اقتصادی است که در حال انجام است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه بانک‌های کشاورزی، سپه و ملت جلوی گردش‌های حساب برخی از نهادهاى انقلابی مثل سپاه قدس را گرفته اند. وی در خصوص نقش مردم گفت: بزرگ‌ترین پشتوانه در کشور ما مردم هستند ما با کمک همین مردم تمام مشکلات را حل کردیم و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم. پژمان فر در خصوص مطالبه‌گری دانشجویان ورسانه‌ها گفت: رسانه‌ها و دانشجویان باید از مسئولان مطالبه کنند. این مطالبه‌ها می‌تواند به رشد کشور کمک کند، نباید فقط از مسئولان در روز دانشجو پاسخ بخواهیم، باید پاسخگویی از مسئولان در تمام ایام سال انجام شود.نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما وظیفه داریم که باتوجه به وظیفه‌ نظارتی که نمایندگان مجلس دارند به موضوع عملکرد دولت بپردازیم و این مساله سیاسی کاری نیست و یک وظیفه است.

بن‌بست تكراري

همگان مي‌دانند كه در اين كشور به حدي نهادهاي موازي فراوان هستند كه اجازه تك‌نوازي داده نمي‌شود ولي مشخص نيست كه برخي افراد و جريان‌هاي وابسته به جريان خاص چگونه ادعا مي‌كنند كه اقدامات دولت در راستاي بهبود وضعيت كشور مي‌تواند دست برخي نهادها را ببندد. اينكه عده‌اي اين روزها با بهانه‌هاي مختلف اعم از تهديد، زور و فشار سعي مي‌كنند كه نمايندگان را از اين موضوع بترسانند و افكار عمومي با آن‌ها همراهي نمي‌كند، به معضلي براي جريان‌هاي اقتدارگرا مبدل شده است و براي آنكه اين هياهو به نتيجه برسد، ادعاهايي را مطرح مي‌كنند كه مي‌تواند خطرناك باشد و گراهاي خاصي به دشمن بدهد. اينكه برخي مسائل ايدئولوژيكي و ارزشي مردم ايران را دستاويزي براي رسيدن به اهداف سياسي مي‌كنند، سال‌هاست كه پاسخگو نيست و اين طيف بايد برنامه اي ديگر براي دستيابي به منافع خود تدوين كنند؛ هرچند كه راه رفته و به بن‌بست رسيدن براي آن‌ها عادت شده است.