کد خبر : 91836 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر - 14:46
اولین مخالف خوان، واقعیت‌های جامعه است! مگر نمی‌گویید مردم صاحب اصلی کشور هستند، آیا صاحبخانه حق دارد که درباره کوتاهی‌ها شکایت و...داشته باشد؟!

قانون- امید فراغت/ روزنامه نگار

جناب حسن روحانی!اين روزها وضعيت كشور در حالتي متفاوت به سر مي‌برد و همان گونه که وارونگی هوا را درک کرده اید، وارونگی جامعه را نیز بپذیرید! اين نكته را بايد بدانيد كه امروز ديگر بحث امید یا ناامیدی نیست اما واقعیت جامعه امروز را بپذیرید و به دلیل ادبیات قدرت، دلایل اینکه جامعه امروز به این حال و قال رسیده را نیز واکاوی کنید!مردم مي‌دانند چه بر كشور مي‌گذرد ولي امیدتان ستودنی است اما ناامیدی نیز در پس چهره‌تان خواندنی است! مردم به درستی دوگانه زبان ذهن و زبان تن‌تان را تفهیم هستند و بر همین اساس تحت تاثیر امیدها و ناامیدی های واهی قرار نمی‌گیرند.

جناب حسن روحانی! مردم می خواهند بدانند که آیا هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند دارای سود عمومی است يا خير فقط بنا به منفعت برخي جريان‌ها بايد هزينه‌هايي پرداخت شود؟! واقعیتي كه در جامعه وجود دارد، سبب القاي ترسي به مردم مي‌شود؛ چرا که هر چه زمان در حال سپری شدن است، افت محسوسی در برخی موضوعات اقتصادی، فرهنگی و ...مشاهده می کنند. اینکه شما امید تولید می‌کنید اما واقعیت‌ها عکس شما ناامیدی تولید می‌کنند، نمی‌تواند نشانی از تعادل باشد!

جناب حسن روحانی! متاسفانه اولین مخالف خوان شما واقعیت‌های جامعه است! واقعیتی که برخی تحلیلگران و مفسران سیاسی و اقتصادی نمی‌دانند واقعیت‌های امروز به کدام نقطه خواهد رسید؟!

اين موضوع را در جامعه يا شايد بهتر است بگوييم بيشتر اقشار حاضر در كشور مي‌دانند كه مقاومت ستودنی است اما نه مقاومتی که در سرمای زمستان باعث یخ زدگی شود؛ به نظرنگارنده یخ زدگی که مقاومت نیست! اگر قرار است جامعه به نقطه طراحی شده‌تان برسد، باید بدانند که چگونه و با چه هدف و راهبردي می‌توانند به آن نقطه برسند؟! هر رسیدنی که واجد شرایط رسیدن نیست! گاه مردم فراموش می‌کنند که برای چه باید مقاومت و مبارزه کنند؟! این درست است که سیاست بین دولت‌ها ورزیده می‌شود اما با توجه به شرایط موجود مردم می‌توانند محرم خوبی باشند! چرا که اگر سخن نظام مردم سالاری دینی فقط حرف نباشد آیا نباید مردم در خصوص تعامل‌ها و تقابل‌ها اظهار نظر کنند؟!

جناب حسن روحانی!چرا در کنار مقاومت به دنبال اصلاح و تغییر رویه‌ها نیستید؟! به راحتي مي‌توان در نقاطی که ابهام وجود دارد، اجازه بدهید مردم تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر سرنوشت‌شان باشند. این واقعیت باعث خواهد شد آنان خود را مسئولیت پذیر به حساب بیاورند!دست‌كم به مردم آموزش بدهید که مسئولیت انتخاب‌شان را بپذیرند، شاید در این شرایط پذیرش انتخاب‌شان بتواند کمکی باشد برای انتخاب‌های بعدی تا کمتر انتقاد کنند؛ البته این پذیرش دو سویه است، چرا که هر کسی خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهد، باید مسئولیت سخنان و شعارهای خود را بپذیرد و برای ازدیاد مشارکت عمومی و حرارت بخشیدن به شور انتخابات از اظهارنظرهایی که فقط جنبه شعار و تهییج افکار عمومی دارد، بپرهیزد! شما به‌عنوان مجری قانون اساسی مطالباتی را مطرح كرده‌اید که تاکنون توانایی محقق کردن آن‌ها را نداشته‌اید! در چنین شرایطی مردم چه باید بگویند؟! و شما در قبال تعهداتی که داده‌اید چه مسئولیتی دارید؟! چرا هیچ تشویق و تنبیهی نیست؟!

مگر نمی‌گویید مردم صاحب اصلی کشور هستند، آیا صاحبخانه حق دارد که درباره کوتاهی‌ها شکایت و...داشته باشد؟! اگر دلایل محکمی برای مطالبات به‌جا مانده مردم دارید، آن‌ها را صریح و رک با مردم در جریان بگذارید؛ چراکه پیام این صراحت همان محرم خواندن مردم است و از اين طريق مي‌توانيد بسياري از مشكلاتي را كه در كشور وجود دارد، رفع كنيد زيرا اگر مردم بخواهند مي‌توان از سد مشكلات فراواني كه وجود دارد، گذشت و كشور را به آن نقطه‌اي كه مي‌خواهيد رساند؛ ولي هرقدر براي مردم مرثيه بخوانيد و آن‌ها را به مقاومت‌هاي اين چنيني دعوت كنيد، آن‌ها با خود مي‌گويند كه چرا با اين همه ثروت و نعمت ما بايد مقاومت كنيم ولي برخي مسئولان در جايگاه‌هاي مختلف در نعمت‌ها غوطه ور باشند و توجهي نيز به مشكلات ما ملت نداشته باشند.