کد خبر : 91887 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر - 21:25
ديدار دی‌میستورا با مقامات روسيه،تركيه و ايران "استفان دی‌میستورا" نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه قرار است به زودی با مقامات بلندپایه ایران، روسیه و ترکیه برای گفتگو درباره اوضاع سوریه دیدار کند

قانون"استفان دی‌میستورا" نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه قرار است به زودی با مقامات بلندپایه ایران، روسیه و ترکیه برای گفتگو درباره اوضاع سوریه دیدار کند.

 به گزارش قانون به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که دی‌میستورا اوایل هفته آینده در ژنو با مقامات بلندپایه ای از ایران، روسیه و ترکیه برای گفتگو درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه دیدار خواهد کرد.

طبق این بیانیه، این  گفتگوها که به منظور تشکیل یک کمیته "قابل اعتماد، متوازن و فراگیر" برای تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه و برگزاری انتخابات در آن کشور انجام خواهد شد، پیش از ارائه گزارش ماهانه دی‌میستورا به شورای امنیت سازمان ملل در روز 20 دسامبر صورت خواهد پذیرفت.

روز جمعه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که ترکیب پیشنهادی کمیته قانون اساسی سوریه آماده شده است و در ابتدای هفته آینده به نماینده ویژه سازمان ملل تحویل داده خواهد شد.