کد خبر : 91994 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر - 13:46
خروج ترامپ از سوريه عجيب نبود این تصمیم پرزیدنت ترامپ چیزی عجیب نبود. او در کمپینهای انتخاباتی نیز اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا از برخی مناطق حساس خارج خواهد شد...

قانون- نماینده پیشین کنگره امریکا با اشاره به اینکه تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهایش از سوریه و افغانستان عجیب نبود گفت: این اقدام در راستای دکترین ترامپ مبنی بر فروش امنیت با قیمت بالاتر است.

به گزارش قانون به نقل از مهر «جیمز چارلز اسلتری» نماینده سابق کنگره و عضو شورای روابط خارجی امریکا در خصوص تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا برای خروج از سوریه و کاستن از نیروهای نظامی در افغانستان به خبرنگار مهر گفت: این تصمیم پرزیدنت ترامپ چیزی عجیب نبود. او در کمپینهای انتخاباتی نیز اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا از برخی مناطق حساس خارج خواهد شد.

وی افزود: از جمله این مناطق حساس، نقاطی در خاورمیانه است که افغانستان و سوریه از جمله آنهاست.

اسلتری افزود: بر این اساس وقتی این خبر را شنیدم «سورپرایز» نشدم.

وی افزود: علاوه بر روسیه او همچنین شمار نیروهای امریکایی در افغانستان را نیز کاهش خواهد داد.

نماینده سابق کنگره امریکا گفت: اینکه در خصوص سوریه، معامله ای میان ترامپ و اردوغان صورت گرفته باشد از آن بی اطلاع هستم.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که رئیس جمهور امریکا قدرت زیادی برای فراخوانی نظامیان امریکا از مناطق مختلف دارد و برای این امر نیز نیازی به مجوز کنگره ندارد.

اسلتری در ادامه یادآور شد: اینکه چه فرایندهایی منجر به این تصمیم در مقطع کنونی شده تا الان نامشخص است.

وی گفت: ولی با توجه به رویکرد پرزیدنت ترامپ در خصوص فروش امنیت او حاضر نیست امنیت برخی کشورها را با هزینه ناچیز تأمین کند و بدین وسیله خواهان گرفتن امتیازات خاص است.

عضو شورای روابط خارجی امریکا یادآور شد: ضمن اینکه قرار نیست در مناطقی که امریکا خارج می شود اوضاع از دستش خارج شود و امنیت این مناطق توسط متحدان تأمین خواهد شد.

وی در پایان گفت: این تصمیم کارکردهای انتخاباتی نیز خواهد داشت.