کد خبر : 92004 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۳۰ آذر - 17:20
پاییز در بهارستان! وقت و انرژی مجلس صرف موضوعاتی است که فقط یک نماینده را آن هم به ناحق آزرده خاطر کرده است. تورم و گرانی کمر مردم را خرد کرده اما ...

قانون-امین ترابی

راهیابی عناصر باهوش، روشنفکر، متهعد و مردمی به مجلس شورای اسلامی اصلی‌ترین دلیل شرکت مردم در انتخابات مجلس است. حاکمیت معمولا مردم را به شرکت گسترده در انتخابات دعوت کرده و طبعا منتخبان را عصاره ملت معرفی مي‌كند. اخیرا کلیپی در سطح گسترده در کشور منتشر شده است که در آن نماینده ی سراوان در مجلس با کارمندی که ظاهرا مسئول کنترل ورود و خروج یکی از دفاتر گمرکی است به مشاجره لفظی می پردازد. بعد از رد و بدل شدن الفاظ نامناسب، نهایتا یکی از مراجعین نماینده مذکور را به بیرون هدایت! می‌کند. تا اینجا می‌توان پذیرفت که دوطرف عصبانی بودند و در همان حس و حال حرف‌هایی زدند که شاید اندکی بعد پشیمان شده باشند. اما این پایان ماجرا نیست. نماینده سراوان پس از انتشار گسترده فیلم مربوطه، در جلسه غیرعلنی وزیر اقتصاد را تهدید به استیضاح کرده و خواستار برخورد جدی با کارمند حراست شده است. از سوی دیگر 40 نفر از نمایندگان در این تصمیم او را همراهی کرده اند.

در فیلمی که از جلسه غیرعلنی مجلس با همین موضوع انتشار یافت معلوم شد موضوع خیلی برای آقایان جدی است و حتی ريیس مجلس خواستار برخورد جدی وزیر اقتصاد با عاملین پخش فیلم شده است. اگر یک فرد عادل و عاقل از بیرون به ماجرا نگاه کند واقعا از شرم آب می‌شود. در شرایط بسیار دشوار اقتصادی و سیاسی کشور که مردم زیر بار سیاست‌های غلط و بی‌کفایتی بسیاری از مسئولان له شده اند، نمایندگان آن‌ها در مجلس به دنبال چه چیزی هستند؟ نماینده شهر محروم سراوان که همه ما آن حوزه انتخابیه را با مشکلات امنیتی و شهدای آن می‌شناسیم به‌جای آنکه برای موضوعات بسیار زیاد شهرش در مجلس فریاد بکشد و مسئولان را به یاری بطلبد، به‌خاطر موضوعی به غایت کم اهمیت که اتفاقا طبق فیلمی که منتشر شده، خود او مقصر اصلی است، وزیر و وکیل را تهدید می‌کند.

اتهامات سیاسی و مذهبی به عاملان این فیلم نمی چسپد. زیرا این نماینده دارای وزن سیاسی خاصی نیست و همه الفاظ زشت و ناپسند را هم خود او به زبان آورده و به مردم حوزه انتخابیه اش توهین می‌کند. اتفاقا بر خلاف نظر ريیس مجلس، باید اقدام عاملان انتشار این فیلم را ستود و قدرت شبکه های اجتماعی را باور کرد که دیگر یک نماینده صرفا به دلیل نماینده بودنش نمی‌تواند همه درها را به روی خودش باز کند. دیگر نمی‌توان به آسانی مدارک مستند علیه یک فرد را ساخته و پرداخته دشمنان و .... دانست. متاسفانه در حالی که باید از پتانسیل مجلس در رفع مشکلات هشتاد میلیون ایرانی استفاده کرد، وقت و انرژی مجلس صرف موضوعاتی است که فقط یک نماینده را آن هم به ناحق آزرده خاطر کرده است. تورم و گرانی کمر مردم را خرد کرده اما نماینده آن‌ها در مجلس فریاد می‌کشد که چرا در جواب توهین‌هایش، احترامی ندیده است. انتظار گشایش از این مجلس بسیار عبث است. برای این مجلس فقط باید گفت: انا الله و انا الیه راجعون.