کد خبر : 92010 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱ دي - 14:17
برخي افراد و جريان‌ها براي رسيدن به منافع خاص فعاليت‌هايي را در برنامه دارند حركات‌ زيرپوستي ناگفته نماند که به نظر می‌رسید اين‌گونه افراد ناشناس با سران اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز سر و سری دارند و به همین مناسبت‌ها نیز توانسته است در تصمیمات مهم و محرمانه آن‌ها حضور داشته باشد...

قانون-برومند شكري

زمزمه‌هايی در مورد تشکیل یک جریان سیاسی در رسانه‌ها شنیده می‌شود که به جریان معتدل گرایان، اعتدال‌اندیش معروف شده است و چنین بر‌می‌آید این جریان قصد برهم زدن معادلات سیاسی را دارد و چون یک ببر تیز پا در تدارک یک زورآزمایی تمام عیار با جریانات قدرتمند کشور است. ناقوس این زورزمایی در انتخابات ۹۶ به صدا درآمد . افرادی که عضو ستاد انتخاباتی روحانی بودند به ناگاه و به یک‌باره با شناسنامه سرخ گونه ای سر از وزارت کشور درآورد و قبل از روحانی برای ریاست جمهوری ثبت نام كردند و بعد از یک ساعت در همان پاگردی وزارت کشور طی یک مصاحبه با چند خبرگزاری به نفع جناب روحانی کنار کشیدند و این چنین بود که رسانه‌هاي زرد کشور نیز در بوق و کرنا كردند فردی که از جناح معتدل‌گرایان اعتدال‌اندیش نامزد دوره دوازدهم ریاست جمهوری بود، طی نامه‌ای به وزارت کشور به نفع جناب روحانی کنار کشید. حالا یکی نبود که بگوید آخه بی وجدان‌ها شما اجازه بدهید طرف برادریش را ثابت کند بعد نقد و تحلیل بفرمايید. البته اینجا را باید به فرد مذکور تبریک گفت که با چنین ابتکاری هیچ گونه ردی از خود به جای نگذاشت و چون یک باد سهمگین آمد و به سرعت از وزارت کشور دور شد و عقده اینکه قرار است چه بکند و چه بشود و چه اهدافی دارد در دل رسانه ها گذاشت و رفت. اقدام خاص اين‌گونه افراد ناشناس این بود که حتی مهلت نداد درباره برنامه‌های ریاست جمهوریش از او سوالی شود و این شد که چون بغض غریبی در گلوی رسانه‌ها گیر کرد که چرا نتوانستند از معمای آمدن و انصراف دادن او رمز گشاپی کنند.

بازي‌‌هاي سياسي و رسانه‌اي

فهم سیاسی برخي رسانه‌های ما آن‌قدر زیاد است که تشخیص نمی‌دهند ثبت نام در انتخابات از یک کودک چند ماهه تا یک مرد صد ساله آزاد است و اینکه در آينده بايد از طرف مراجع مهمی احراز صلاحیت شوند از فهم و ادراک آن‌ها خارج است و در این قضیه نیز چنان تجزیه و تحلیل نمودند که حتی برای آن‌هايی که آن فرد ناشناس را از نزدیک می‌شناختند و می‌دانستند او چیزی در چنته ندارد مبهم و شک برانگیز شده بود که نکند واقعا خبری است و آن‌ها نمی دانستند! باید به حال اوضاع سیاسی یک کشور بزرگ با این همه اندیشمند و فیلسوف و دانشجو غبطه خورد که کار به جايی رسیده است که خرد جمعی از بين رفته است تا جايی که برخي وقتی میدان را خالی می‌بیند عرض اندام كرده و حتی برای اصولگرایان و اصلاح طلبان هم خط و نشان می کشد.

روابط مساله‌دار

ناگفته نماند که به نظر می‌رسید اين‌گونه افراد ناشناس با سران اصلاح‌طلب و اصولگرا نیز سر و سری دارند و به همین مناسبت‌ها نیز توانسته است در تصمیمات مهم و محرمانه آن‌ها حضور داشته باشد.

مانده‌ام پشت این افراد ناشناس به کجا گرم است که هر روز بولتن سیاسی صادر می‌کند و چند سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری ريیس کمیته انتخابات برای حزبش تعیین می کنند و خلاصه در هر عکسی که چهار تا مسئول در آن دیده می شوند سر و کله مبارکش پیدا است.

حالا برویم سراغ آن افراد ناشناس و لشکرهاي یک نفره‌شان که معلوم نیست با چه اعتماد به نفسی قصد شکستن قاطبه دو جریان مهم کشور را دارد. البته این نکته را نادیده نگیریم که نمی‌توان همه مسائل را پیش‌بینی كرد و در اين فضاي مشخص كه وجود دارد، افراد ناشناس و لشکرهاي یک نفره آن‌ها را به باد سخره گرفته‌ایم چه بسا همین فردا انتخابات بشود و ريیس جمهور آینده کشور شود و آن زمان است که این ما هستیم که قافیه را باخته‌ایم. چون همان گونه که می‌دانید تنها نكته‌اي که در سیاست معلوم نیست جابه‌جايی قدرت است. مضاف بر اینکه افراد مرموز و ناشناسی هم وارد گود سیاست شده باشند!

درباره افراد ناشناس و معتدل گرایان اعتدال اندیش نامریی که در جناح او هستند و افرادی که قرار است تحت حمایت ‌آن‌ها وارد گود انتخابات شوند نكته‌اي در رسانه‌ها درج نشده است. ولی برخي از اين جريان‌‌ها و افراد ناشناس در امور چاپ و نشر مجله و کتاب هم دستی بر آتش دارند و هر چند وقت يك‌بار نشريه منتشر مي‌كنند و اين نشان مي‌دهد كه به دنبال اقداماتي هستند.