کد خبر : 92045 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي - 19:31
عصر امروز در كميسيون امنيت ملي ظريف پاسخگوي نمايندگان شد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره جلسه امروز این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون با وزیر و معاونان وزارت خارجه نشست مشترکی برگزار کردند و درباره موارد متعددی بحث و گفت‌و‌گو داشتند...

قانون- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره جلسه امروز این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون با وزیر و معاونان وزارت خارجه نشست مشترکی برگزار کردند و درباره موارد متعددی بحث و گفت‌و‌گو داشتند.

به گزارش قانون علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره مباحثی که امروز در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شد، گفت: نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر و معاونان وزارت امور خارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد.

وی تاکید کرد: در این نشست آقای ظریف وزیر امور خارجه و معاونان ایشان گزارشی از آخرین وضعیت تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و برنامه‌ها و فعالیت‌های وزارت امور خارجه ارائه کردند و اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز نطقه نظرات خود را ارائه دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: مقاومت حداکثری در مقابل فشار حداکثری آمریکا، استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای تامین نیازمندی‌های کشور در شرایط تحریم جهت شکست سیاست آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران، نقش ایرانیان خارج از کشور، اولویت اهمیت روابط با همسایگان، اهمیت و ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها در روابط خارجی، استفاده از ظرفیت‌ها برای پیشبرد سیاست خارجی، ضرورت حمایت بیشتر از دستگاه‌ دیپلماسی برای مقابله با روندهای مغایر منافع و امنیت ملی، توجه ویژه وزارت امور خارجه به دیپلماسی اقتصادی، اهتمام به اعتماد عمومی به عنوان بزرگترین پشتوانه مقابله با فشارها و تحریم‌ها از اهم موارد مطروحه در این نشست بود.