کد خبر : 92106 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ دي - 20:33
احتمال‌چهار حذف خبرساز توسط کی‌روش در تصاویری که این روزها از کارلوس کی روش در اردوی قطر مخابره می شود لبخند ضمیمه صورت او است و طوری وانمود می کند که اگرچه برای کسب موفقیت در جام ملت ها مصمم است اما روحیه بالایی نیز دارد

قانون- در تصاویری که این روزها از کارلوس کی روش در اردوی قطر مخابره می شود لبخند ضمیمه صورت او است و طوری وانمود می کند که اگرچه برای کسب موفقیت در جام ملت ها مصمم است اما روحیه بالایی نیز دارد. او اما دغدغه های زیادی را در روزهای منتهی به مهم ترین تورنمنت ملی فوتبال آسیا در ذهن دارد. دغدغه هایی که مهم ترینش در کوتاه مدت انتخاب لیست نهایی برای حضور در جام ملت های آسیاست. کی روش در حالی طبق گفته خودش فردا فهرست لیست نهایی را اعلام می کند که حالت های عجیبی برای شاگردانش پیش آمده و کار او را سخت تر کرده است. مصدومیت چند بازیکن کلیدی و تعدد حضور ستاره ها در برخی پست ها شرایط عجیبی برای سرمربی تیم ملی ایجاد کرده و او حالا باید یکی از حساس ترین تصمیمات دوران مربیگری خود را بگیرد. خصوصا حالا که همه از تیم ملی انتظار قهرمانی در آسیا دارند و کی روش می داند فرصتی برای اشتباه کردن ندارد.در ادامه به بررسی شرایط بازیکنانی پرداخته ایم که شانس حضور در تیم ملی را دارند و البته به صورت پست به پست وضعیت نفرات مورد ارزیابی قرار گرفته است.

دروازه‌بان؛ یکی قطعی است، یکی حذف می‌شود

گزینه ها: علیرضا بیرانوند، سیدحسین حسینی، امیرعابدزاده و پیام نیازمند.

گمانه‌زنی‌ها: اگرچه در حال حاضر علیرضا بیرانوند، سیدحسین حسینی و پیام نیازمند در اردوی قطر حضور دارند، اما امیرعابدزاده که با ماریتیمو درگیر مسابقات داخلی لیگ پرتغال است نیز در بین چهاردروازه‌بان مورد نظر کارلوس کی روش قرار دارد. در این بین حضور علیرضا بیرانوند در جام ملت ها با توجه به سابقه ای که این دروازه بان در ماه‌های گذشته داشته و عملکرد خوبش در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا قطعی است و یک نفر خط خواهد خورد. به عبارت بهتر از بین حسینی، نیازمند و عابدزاده یک نفر به جام ملت ها نمی روند.

خط دفاع؛دو مدافع مسافر امارات نمی شوند

گزینه ها: رامین رضاییان، وریا غفوری، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، محمدرضا خانزاده، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، حسین کنعانی زادگان، احسان حاج صفی، میلاد محمدی.

گمانه‌زنی‌ها: طبق عرف کی روش در خط دفاعی احتمالا دو مدافع راست، دو مدافع چپ وچهار مدافع وسط را به جام ملت های آسیا می برد. در دفاع راست با توجه به اینکه صادق محرمی به اردوی قطر نرفته حضور وریا غفوری و رامین رضاییان تقریبا قطعی است. در دفاع چپ هم تقریبا می‌شود حدس زد که حضور احسان حاج صفی و میلاد محمدی در جام ملت ها قطعی است. اما در پست دفاع وسط بازیکنان بیشتری حضور دارند؛ مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، محمدرضا خانزاده، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی و حسین کنعانی زادگان 6 مدافع وسط مد نظر کی‌روش برای جام ملت ها هستند که از بین آن‌ها دو نفر باید قید سفر به امارات را بزند. به طور کلی 10 بازیکن در خط دفاعی شانس حضور در جام ملت ها را دارند که دو نفر از آن‌ها نمی‌توانند با توجه به محدودیت اعلام لیست 23 نفره نهایی در این فهرست قرار بگیرند.

خط هافبک؛ لشكر مصدومان و کار سخت کی روش

گزینه ها: سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، سامان قدوس، اشکان دژاگه، علی کریمی، وحید امیری، مسعودشجاعی،علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و مهدی ترابی.

مصدومان: سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، علی کریمی و علی قلی زاده.

گمانه‌زنی‌ها: با توجه به سیستمی که کارلوس کی روش برای تیم ملی در نظر می گیرد احتمالاسه یا چهار هافبک تدافعی به امارات سفر خواهند کرد. در حال حاضر سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی و علی کریمی هافبک های تدافعی حاضر در اردو هستند و از سوی دیگر احمد نوراللهی نیز توانایی بازی در این پست را دارد. ضمن اینکه روزبه چشمی نیز اگرچه در تیم کی روش همواره دفاع وسط بوده اما در برخی مسابقات از جمله بازی دیروز مقابل فلسطین به عنوان هافبک تدافعی به میدان رفته است. از سوی دیگر احتمالا کی روش 8 یا 9 بازیکن را در خط هافبک به جام ملت ها می برد که در این شرایط پیش بینی می شود سه نفر از آن‌ها هافبک دفاعی باشند. یعنی از میان عزت اللهی، ابراهیمی و کریمی اگر مصدومیت عزت اللهی و کریمی دردسر ساز نشود و بتوانند تیم را همراهی کنند هر سه نفرشان به جام ملت ها می روند.از سوی دیگر کی روش مجبور خواهد بود از بین سامان قدوس، اشکان دژاگه، وحید امیری، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و مهدی ترابی حداقل دو یا سه نفر را خط بزند. اتفاقی که با توجه به مصدومیت جهانبخش و قلی زاده شاید کار کی روش را سخت تر کند.

خط حمله؛ دغدغه شیرین آقای سرمربی

گزینه ها: سردار آزمون، مهدی طارمی، علی علیپور، کریم انصاری فرد و کاوه رضایی.

مصدوم: کاوه رضایی.

گمانه زنی ها: کی روش در حال حاضرپنج مهاجم خوب دارد که می‌تواند از آن‌ها در ترکیبش استفاده کند. اگرچه او در گذشته نشان داده به طارمی، آزمون و انصاری فرد بیشتر از علیپور و کاوه رضایی اعتقاد دارد اما احتمالا برای جام ملت ها علاوه بر سه مهاجم مذکور از بین علیپور و رضایی نیز یکی را به جام ملت ها ببرد تا در مواقع لزوم از آن‌ها در خط حمله استفاده کند.

مصدومان، دغدغه اصلی

از جمع بازیکنانی که نام شان برده شدعلیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، سعید عزت اللهی و کاوه رضایی مصدوم هستند و احتمال اینکه حداقل دور گروهی جام ملت ها را از دست بدهند هم هست. با توجه به اینکه هر چهار بازیکن جزو لژیونرها هستند و البته در پست‌های حساسی نیز حضور دارند، کی‌روش نمی داند چه تصمیمی را باید در قبال آن‌ها اتخاذ کند. دغدغه اصلی نیز درباره جهانبخش و عزت اللهی است که حضورشان بسیار ارزشمند محسوب می شود و سرمربی تیم ملی به راحتی نمی تواند قید آن‌ها را بزند.

کدام بازیکنان حذف می شوند؟

با بررسی همه شرایط درباره لیست تیم ملی در حال حاضر 30 بازیکن شانس حضور در جام ملت های آسیا را دارند که کی روش مجبور است هفت نفر از آن‌ها را خط بزند. قطعا یکی از خط خورده ها دروازه بان خواهد بود چراکه بیشتر از سه دروازه بان به هیچ تورنمنتی نمی روند. در خط دفاعی دو بازیکن خط خواهند خورد وسه نفر از هافبک ها نیز احتمالا شانس حضور در جام ملت ها را از دست می دهند. یکی از پنج مهاجم کی روش نیز به نظر می رسد نتواند بلیت حضور در امارات را رزرو کند تا هفت خط خورده بزرگ معرفی و فهرست 23 نفره نهایی تیم ملی تکمیل شود.