کد خبر : 92151 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۸ دي - 21:07
قاتل جسد خانم دکتر را سوزاند کنترل خودم را از دست داده و خانم دکتر را خفه کردم، بی‌هدف به مسیر خود ادامه دادم تا از شهر خارج شده و....

قانونساعت 23:00 مورخ 20 آذر 97 از طریق مرکز فوریتهای پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش‌سوزی به کلانتری 176 حسن‌آباد اعلام شد.

به گزارش قانون با حضور مأموران در محل اعلام شده در یک زمین کشاورزی در منطقه فشافویه، جسد کاملاً سوخته شده‌ای کشف و بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به یک خانم است که به علت شدت سوختگی عملاً امکان شناسایی آن وجود نداشت.

همزمان با کشف جسد سوخته شده، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی سوابق پرونده افراد فقدانی مطلع شدند که پرونده فقدان یک خانم 40 ساله  در کلانتری 126 تهرانپارس تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

شوهر این خانم با شناسایی جسد همسرش، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همسر بنده در یک مطب پزشکی به عنوان دندانپزشک مشغول به کار بود و صبح روز مورخ 20 آذر 97 نیز همچون روال همیشگی برای رفتن به مطب با کرایه آژانس به محل کارش رفت اما پس از گذشت چند ساعت و در تماس با محل کارش، فهمیدم که او به مطب نرفته است.

کارآگاهان اداره دهم با شناسایی راننده آژانس اطلاع پیدا کردند که مقتول در مسیر رفتن به محل کارش، به صورت تلفنی با شخصی مشاجره داشته و پس از پایان تماس خود از راننده آژانس خواسته تا با تغییر مسیر، وی را به ایستگاه مترو جوانمرد قصاب برساند.

راننده آژانس در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه خانم دکتر را به مقابل ایستگاه مترو رساندم، وی سوار یک پرشیا سفید رنگ با یک سرنشین آقا شد و من نیز محل را ترک کردم.

با توجه به اظهارات راننده آژانس خودرو، کارآگاهان به ایستگاه مترو جوانمرد قصاب مراجعه و در بررسی تصاویر دوربینهای مداربسته محدوده ایستگاه موفق به شناسایی خودرو پرشیا سفید رنگی شدند که مقتول در حال سوار شدن به آن بود.

با شناسایی مالک خودروی پرشیا به هویت سعید (45 ساله) در منطقه مشیریه ، کارآگاهان وی را بازداشت کردند.

سعید در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از جنایت شد اما پس از ارائه دلایل و شواهد غیرقابل انکار به ویژه تصاویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

سعید درباره ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: چندی پیش سهامی به مبلغ 120 میلیون تومان خریداری کرده و پس از مدتی به پشتوانه سهام، یک وام 60 میلیون تومانی دریافت کردم، پس از مدتی تصمیم به فروش سهام خود گرفته و سهام را توسط یکی از دوستانم به خانم دکتر فروختم و وی نیز تمام پول سهام را پرداخت کرد.

وی افزود: در زمان انتقال سهام به مقتول متوجه شدم که انتقال قانونی سهام تنها پس از تسویه کامل وام دریافتی امکان‌پذیر است، به همین علت از مقتول درخواست زمان کرده تا وام دریافتی را تسویه کنم و وی نیز چندین نوبت به من فرصت دارد اما با این وجود نتوانستم وام خود را تسویه کنم تا اینکه صبح روز مورخ 20 آذر 97 خانم دکتر با من تماس گرفت و زمانیکه به وی گفتم که هنوز اقدامی درباره تسویه وام صورت نگرفته، تهدید کرد که از بنده به اتهام کلاهبرداری شکایت خواهد کرد.

سعید ادامه داد: از وی خواهش کردم تا حضوراً همدیگر را ملاقات کنیم و وی به پیشنهاد من به مقابل ایستگاه مترو جوانمرد قصاب آمد و آنجا سوار خودرویم شد، در طول مسیر حرکت به سمت محل کار خانم دکتر از وی درخواست مهلت دوباره کردم اما او دیگر حاضر به دادن فرصت نبود و مجدداً تهدید خود مبنی بر طرح شکایت را تکرار کردند، در یک لحظه کنترل خودم را از دست داده و وی را با فشار دادن گلویش خفه کردم، بی‌هدف به مسیر خود ادامه دادم تا از شهر خارج شده و وارد جاده منتهی به فرودگاه امام خمینی (ره) شدم. در نقطه‌ای خلوت جسد را از خودرو پیاده کرده، با بنزین جنازه را به آتش کشیده و به سرعت از محل دور شدم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت توسط رئیس شعبه 102 دادگاه عمومی و انقلاب فشافویه صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.