کد خبر : 92170 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي - 20:52
به آتش كشيدن چاپخانه بخاطر كينه شخصي ساعت 21:00 مورخ 15 آبان 97 وقوع یک مورد آتش‌سوزی در چاپخانه‌ای در چهارراه سرچشمه به کلانتری 113 بازار اعلام شد

قانونمعاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مردی خبر داد که به قصد انتقام‌گیری، یک چاپخانه را به آتش کشید.

به گزارش قانون ساعت 21:00 مورخ 15 آبان 97 وقوع یک مورد آتش‌سوزی در چاپخانه‌ای در چهارراه سرچشمه به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با انجام عملیات اطفای حریق و اعلام تیم کارشناسی آتش‌نشانی مبنی بر عمدی بودن آتش‌سوزی، پرونده مقدماتی با موضوع حریق عمدی تشکیل و پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته، تصویر سرنشین یک موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت که نشان می‌داد این شخص به محل چاپخانه نزدیک شده و در حالیکه صورتش پوشیده است، با بطری حاوی مواد اشتعال‌زا اقدام به آتش زدن چاپخانه کرده و از محل متواری شده است.

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در در تحقیقات پلیسی مطلع شدند که چاپخانه به تازگی به فرد جدیدی کرایه داده شده لذا تحقیقات از مستأجر جدید چاپخانه در دستور کار قرار گرفت اما این شخص قادر به معرفی فرد یا افرادی که با آنها اختلاف یا درگیری داشته باشد، نشد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مستأجر سابق چاپخانه پسری 30 ساله به نام امیرحسین دارد.

در تحقیقات مشخص شد امیرحسین که یک موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ نیز در اختیار داشت همزمان با وقوع آتش‌سوزی، از محل سکونتش در منطقه مسعودیه تهران خارج و به شمال کشور رفته بود.

با شناسایی امیرحسین به عنوان مظنون اصلی پرونده، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی همزمان با وقوع آتش‌سوزی چاپخانه، در این محل حضور داشته است.

با توجه به شواهد، دلایل و قرائن به دست آمده، هماهنگی‌های لازم با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 12 تهران انجام و نهایتاً امیرحسین در مورخه 8 دی 97 پس از مراجعت به محل سکونتش دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

امیرحسین در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به حریق عمدی در  چاپخانه بود اما نهایتاً لب به اعتراف گشود و صراحتاً گفت که به قصد انتقام‌گیری این کار را انجام داده است.

امیرحسین درباره انگیزه خود به کارآگاهان گفت: پیش از این من به همراه پدر و یکی از برادرانم، چندین سال در این چاپخانه مشغول به کار بودیم تا نهایتاً به درخواست مالک چاپخانه مجبور شدیم تا چاپخانه جدیدی را برای ادامه کار خود پیدا کنیم. در طول چند سالی که در چاپخانه کار می‌کردیم، مشتری‌های خوبی پیدا کرده بودیم و هیچ مشکلی درباره دریافت سفارش کار و ... نداشتیم اما پس از جابه‌جایی چاپخانه ناگهان از تعداد مشتری‌هایمان به تعداد زیادی کاسته شد.

وی افزود: در پیگیری موضوع متوجه شدم که مستأجر جدید چاپخانه تعداد زیادی از مشتری‌های سابق ما را به سمت خود کشیده لذا کینه شدیدی از این رفتار پیدا کرده بودم و تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن از مستأجر جدید چاپخانه انتقام بگیرم تا اینکه تصمیم گرفتم چاپخانه را آتش بزنم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به طرح شکایت شاکی پرونده مبنی بر خسارت مالی 150 میلیون تومانی به چاپخانه، قرار قانونی توسط مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.