کد خبر : 92191 تاریخ : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ دي - 20:19
باندي كه منزل‌ها را سرقت مي‌كرد منهدم شد رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انهدام باند حرفه‌ای و خطرناک در زمینه سرقت و درگیری مسلحانه خبر داد

قانونرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انهدام باند حرفه‌ای و خطرناک در زمینه سرقت و درگیری مسلحانه خبر داد.

  به گزارش قانون در مورخ 19 خرداد 97 پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل، از کلانتری 164 قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

مالباخته در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: ساعت 16:00 منزلم را در نشانی بلوار ارتش، کوی لاله ترک کرده و ساعت 23:00، در زمان مراجعت به منزل متوجه شدم که پشت در ورودی خانه مسدود شده است، به سختی در را گشوده و مشاهده کردم که وسایل منزل به هم ریخته و مقادیری جواهرات و سکه طلا به ارزش 150 میلیون تومان به سرقت رفته و سارقان با تخریب در بالکن از محل متواری شدند.

با بررسی دقیق تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام "نجف"  شدند.

با شناسایی هویت "نجف" به عنوان یکی از سارقان و با اقدامات ویژه پلیسی مشخص شد نجف با همدستی تعدادی از سارقان سابقه‌دار و خطرناک به صورت باندی و کاملاً سازمان‌یافته اقدام به سرقت از منازل شهروندان در نقاط شمالی شهر تهران می‌کند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ و کنترل دقیق تحرکات این باند مجرمانه خطرناک، تمامی اعضای باند شناسایی و در یک عملیات هماهنگ در تهران، فردیس و اندیشه تعداد پنج عضو اصلی این گروه از سارقان به اسامی نجف، مسعود (برادر نجف)، اکبر (معروف به امین)، یعقوب (برادر اکبر) و ناصر به همراه 6 نفر از همراهان و ایادی آنها (جمعاً یازده  نفر) دستگیر و به پایگاه یکم منتقل شدند.

در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان، علاوه بر کشف تجهیزات مورد استفاده در تخریب در منازل، چندین قبضه قمه، گاز اشک‌آور به همراه چندین پلاک خودرو دارای سابقه سرقت مورد استفاده توسط سارقان در زمان سرقت منازل نیز کشف شد.

در تحقیقات از این گروه از سارقان، عضو دیگری از این گروه به همراه خریدار اصلی اموال مسروقه در غرب کشور شناسایی شدند که در بررسی سوابق این دو نفر مشخص شد که آنها اخیراً توسط پلیس آگاهی همدان دستگیر شده اما یک نفر از آنها با تأمین قرار قانونی از سوی مقام قضایی آزاد شده است.

با اعزام تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و هماهنگی با مقام قضایی استان همدان، متهم حاضر در زندان به کارآگاهان تحویل داده شد و دیگر متهم پرونده نیز مجدداً با همکاری پلیس آگاهی همدان دستگیر و هر دو متهم برای ادامه تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در تحقیقات پلیسی از اعضای این گروه از سارقین حرفه‌ای و خطرناک، تاکنون بیش از 75 محل سرقت در مناطق شمال، شمال غرب، شمال شرق تهران شناسایی شده که با جمع‌بندی اظهارات این تعداد از شکات و مالباختگان، تاکنون ارزش این پرونده بیش از 7 میلیارد تومان شده است.

در بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که دو عضو این گروه از سارقان حرفه‌ای به اتهام درگیری مسلحانه با مأموران گشت انتظامی در غرب کشور، تحت تعقیب پلیس قرار دارند  که با بررسی موضوع مشخص شد که این دو متهم در درگیری مسلحانه با مأموران انتظامی، یکی از مأموران را با شلیک گلوله از ناحیه کتف مجروح کرده و پس از آن بلافاصله از غرب کشور متواری شدند که به محض اتمام تحقیقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ، رسیدگی به پرونده درگیری مسلحانه این دو متهم نیز در محل وقوع درگیری مسلحانه انجام خواهد شد.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری این گروه از سارقان حرفه‌ای و خطرناک گفت: با دستگیری این گروه از سارقان، شاهد کاهش چشم‌گیر و قابل ملاحظه‌ای در وقوع سرقتهای منازل به شیوه تخریب، در شهر تهران به ویژه در مناطق شمالی شهر تهران هستیم و تحقیقات ویژه پلیسی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.