کد خبر : 92218 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۳ دي - 10:00
حاشيه‌سازي‌ها براي يك استعفا ادامه دارد بازي‌هاي كودكانه در ميانه نبرد اقتصادي به نظر مي‌رسد مسئولان به جاي اين اقدامات كودكانه بايد به دنبال راه‌حلي براي شفافيت بيشتر در بحث اختصاص دادن و هزينه‌كر بودجه داشته باشند...

قانون- حواشي مربوط به استعفاي وزير بهداشت همچنان ادامه دارد. در همين حال روز گذشته محمدباقرنوبخت، ريیس سازمان برنامه و بودجه كه متهم‌اصلي در نگاه قاضي‌زاده‌هاشمي‌است، در واکنش به استعفای وزیر بهداشت گفت: بنده هم می‌توانم در جمع بازنشستگان شرکت کنم و بگویم پول به شما داده نشده و با دستمالی اشکم را هم پاک کنم؛ این که مشکلی را حل نمی‌کند. او با لحنی تند درباره اختلاف نظر قاضی زاده هاشمی با وزیر پیشین رفاه در گذشته، گفت: یک مدتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر ربعی زحمتکش مورد خطاب بود. آن سازمان بیمه سلامت هم کنده شد و  به وزارت بهداشت برده شد. اگر می خواهید سازمان برنامه و بودجه را هم بکنیم و ببریم آنجا بگذاریم؟ می خواهید ما هم مستعفی شویم. اینها که مشکل کشور را حل نمی کند. نوبخت ادامه داد: بنده هم می‌توانم در جمع بازنشستگان شرکت کنم و بگویم پول به شما داده نشده، اگر الان  و با دستمالی اشکم را هم پاک کنم؛ این که مشکل بازنشستگان را حل نمی‌کند. چگونه شد بازنشستگان دو تا دستگاه دیگر حل شد اما این بازنشستگان حل نشد؟ نمايندگان نيز به اين موضوع واكنش نشان دادند و در اين روزها برادر نوبخت كه در كيسيون بهداشت مجلس است از وزير انتقاد مي‌كند و مي‌گويد او به دليل فرار از استيضاح استعفا داد، از طرفي نيز شهرياري رييس كميسيون بهداشت اين ادعا را رد مي‌كند. در همين حال عباسعلی پوربافرانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای وزیر بهداشت، قاضی زاده هاشمی را بهترین گزینه برای ادامه مدیریت حوزه سلامت کشور دانست. پوربافرانی با بیان اینکه بخش سلامت یکی از بخش‌های مهم کشور است که حساسیت‌های خاص خود را دارد با اشاره به ماجرای استعفای وزیر بهداشت، گفت: دکتر قاضی‌زاده هاشمی با قدرت پا به این عرصه گذاشت و اجرای این طرح تحول سلامت را به مرحله اجرا رساند و تا اینجای کار هم اجرای طرح خوب پیش رفت ولی در ادامه مسیر دولت به کمبود منابع خورد و با چالشهایی مواجه شد. نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبات قانونی مجلس در جهت پرداخت مطالبات بخش سلامت اجرا نشده است و این مسائل عرصه را بر دکتر قاضی‌زاده هاشمی و حوزه سلامت تنگ کرده است، گفت: با توجه به حساسیت حوزه سلامت، دولت باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشد که امیدواریم نهایتا این اوضاع بهبود یابد.وی با بیان اینکه قاضی زاده هاشمی بهترین فردی است که میتواند حوزه سلامت را در شرایط فعلی مدیریت کند، افزود: ضرورت دارد در حال حاضر همکاری لازم از سوی بخشهای مختلف به ویژه سازمان برنامه و بودجه انجام گیرد. پوربافرانی ادامه داد: قطعا تغییر مدیریت در سکان وزارت بهداشت در مقطع کنونی شرایط را بر مردم دشوار خواهد کرد و نباید این شرایط و موقعیت را برای وزیر بهداشت ایجاد کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: هرکس امروز به جای وزیر بهداشت قرار گیرد حتما با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد که در صورت باقی ماندن دکتر این چالشها حداقلی خواهد بود. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست تعداد زیادی از نمایندگان برای ماندن دکتر هاشمی در سمت وزارت بهداشت و درمان، عنوان کرد: انتظار داریم رئیس جمهور با استعفای وزیر بهداشت موافقت نکند و دکتر هاشمی نیز با قدرت برای بهبود اوضاع حوزه سلامت کشور به وزارتخانه بازگردد.

به نظر مي‌رسد مسئولان به جاي اين اقدامات كودكانه بايد به دنبال راه‌حلي براي شفافيت بيشتر در بحث اختصاص دادن و هزينه‌كر بودجه داشته باشند. اينكه يكي بگويد بودجه ما كافي نيست و ديگري مدعي شود بودجه داده مي‌شود و مشكل‌هاي ديگري را به زبان بياورند اقدامي است كه در اين وضعيت‌ جنگي‌(نبرد اقتصادي) تنها كمك به دشمن محسوب مي شود.