کد خبر : 92323 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي - 20:16
خبر خوب براي بازنشستگان ايثارگر سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس از قول مساعد نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بوجه برای تامین اعتبار لازم جهت پوشش بیمه تکمیلی ایثارگران بازنشسته در نشست امروز این فراکسیون خبر داد...

قانون- سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس از قول مساعد نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بوجه برای تامین اعتبار لازم جهت پوشش بیمه تکمیلی ایثارگران بازنشسته در نشست امروز این فراکسیون خبر داد.


 به گزارش قانون، علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( چهارشنبه، 19 دی ماه ) فراکسیون ایثارگران مجلس، گفت: در ادامه پیگیری های فراکسیون ایثارگران برای حل مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران، جانبازان و خانواده های آنها در سراسر کشور امروز این نشست با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان بنیاد شهید و سایر دستگاه های مربوطه تشکیل شد.  

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، افزود: در این نشست شرایط موجود مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت آقای نوبخت قول دادند که در اسرع وقت اعتبار مورد نیاز برای پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان ایثارگر را از طریق صندوق بازنشستگی کشور فراهم کند.

وی ادامه داد: همچنین در مورد طرح دو فوریتی که توسط اعضای فراکسیون برای حل دائم این مشکل تهیه و تدوین شد بحث و گفت و گو شد البته رئیس سازمان برنامه و بودجه مخالف این طرح بود و بر این باور بود که ضرورتی برای تصویب چنین طرحی وجود ندارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در حالی که اعضای فراکسیون بر این باور بودند که تدوین و تصویب این طرح ضرورت دارد.

کریمی با بیان اینکه دو فوریت طرح اصلاح قانون نحوه تامین هزینه های درمان جانبازان در جلسه علنی دیروز تصویب و در نشست امروز نیز تصویب کلیات آن مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، گفت: انتظار می رود با تصویب این طرح دو فوریتی مشکل به صورت دائم حل  و پوشش بهداشتی و درمانی که نیاز خانواده های شهدا و ایثارگران به ویژه جانبازان است تامین و دغدغه و نگرانی های آنها رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فراکسیون ایثارگران به جد دنبال منافع و مصالح ایثارگران است، ادامه داد: انتظار می رود بتوانیم وظایف قانونی و انقلابی خود را در دفاع از حرمت، شان و منزلت خانواده بزرگ ایثارگران به درستی انجام دهیم و به طور قطع رای قاطع و 80 درصدی امروز مجلس به طرح دوفوریتی نیز نشانه عزم مجلس در حمایت از خانواده بزرگ ایثارگران است.