کد خبر : 92392 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي - 13:22
9 جسد در محل سقوط هواپیما پیدا شد سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا این لحظه پیکر 9 نفر فوتی در حادثه سقوط هواپیما در کرج پیدا شده است....

قانون-سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا این لحظه پیکر 9 نفر فوتی در حادثه سقوط هواپیما در کرج پیدا شده است.

به گزارش قانون مجتبی خالدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: این 9 پیکر متعلق به یک خانم و 8 آقا است.
وی گفت: حادثه سقوط هواپیمای باری امروز ساعت 8:30 صبح در منطقه و شهرک مسکونی صفادشت رخ داده است.
وی گفت: تاکنون مهندس پرواز هواپیما زنده پیدا شده و به بیمارستان منتقل شده است. او اعلام کرده که 16 نفر در هواپیما بوده اند. تاکنون از مصدوم یا فوتی در منازل مسکونی اطلاعی نداریم.
خالدی گفت: این هواپیما در شهرک مسکونی صفادشت سقوط کرده و احتمالا همه سرنشینان آن فوت کرده اند اما از آسیب جانی به ساکنان منطقه مسکونی هنوز خبر دقیق نداریم.
وی اضافه کرد: منزلی که هواپیما به آن برخورد کرده خالی از سکنه بوده است. یک پیکر بی جان در محل حادثه پیدا شده و احتمالا 14 مصدوم یا فوتی دیگر نیز در این حادثه وجود دارد که در حال جست‌وجو هستیم.
ارتش جمهوری اسلامی نیز اعلام کرد: صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری 707 حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.
بر اساس این گزارش، جزئیات و علت حادثه و وضع فوت کارکنان تیم پروازی و خدمه آن با اعزام تیم های تخصصی در دست بررسی است.