کد خبر : 92406 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي - 20:35
برای حل مسائل باید یک نفر پرچمدار باشد برای رفع گرفتاری‌های موجود رهبری داریم که با پیشنهادهایی که مطرح می‌کنند بي‌شك با بسیاری از موانع مقابله می کنیم

قانون- سید جواد حسینی کیا/عضو فراکسیون روحانیت مجلس

به نظر من به عنوان یک نماینده مجلس که از نزدیک با مشکلات و معضلات کشور روبه‌رو هستم، در حال حاضر تنها مشکل، معضلات اقتصادی است و در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی مانعی وجود ندارد و با شرایط بحرانی مواجه نیستیم.

برای رفع گرفتاری‌های موجود نیز رهبری فرزانه و حکیم داریم که سایه ایشان بالای سرمان است و با پیشنهادهایی که مطرح می‌کنند بي‌شك با بسیاری از موانع مقابله می کنیم. مردم نیز برای دستیابی به آرمان‌ها ایستاده‌اند و در حفظ ارزش‌ها همه با یکدیگر متحد هستند.

اینکه حالا مردم گرفتار مشکلات معیشتی هستند موضوعی طبیعی است و با توجه به شرایط کشور انتظار می‌رفت تا بحران اقتصادی ایجاد شود. در این زمینه ایران بسيار خوب عمل کرده و در مقابل مشکلات ایستاده است، اگر هر کشور دیگری جای ایران بود با این همه فشار بین المللی تا الان از پا در می‌آمد و این یکی از نقاط قوت است که باید به آن توجه کرد.

برای حل همه این مسائل باید یک نفر پرچمدار باشد تا بر اساس دستورات او عمل کرد. در این زمینه رهبری خردمند داریم که باید پشت سر او حرکت کنیم تا از بحران‌های سیاسی و اجتماعی خود را رها کنیم.

این موضوع تا به حال اتفاق افتاده و زیر پرچم رهبر کبیر اسلام حرکت کردیم و حالا نیز با دستورات مقام معظم رهبری در حال حرکت هستیم.

اگر در غیر این صورت عمل کنیم و نگاه جناحی به مسائل داشته باشیم در زمینه رفع مشکلات به نتیجه نمی رسیم و تفرقه‌های ایجاد شده، زمینه را برای ایجاد مشکلات فراهم خواهد کرد. بنابراین تنها نکته مهم توجه به ولایت و پیروی از آن است.

از طرفی باید فعالیت هر فردی در حوزه کاری خودش باشد و مسئولان سعی نکنند قصور را متوجه یکدیگر کنند. اگر فعالیت هر کسی در چارچوب حوزه کاری انجام شود و هر مسئولی از تمامی توان ظرفیتی خود برای حل مشکلات به صورت ریشه‌ای استفاده کند، در این صورت بي‌شك اتفاق های خوبی می افتد و بر اساس پیروی از ولایت عمل کرده ایم.

این در حالی است که با هر گونه کشمکش و درگیری‌های سیاسی کار کمتری انجام می شود و مردم در این میان متضرر خواهند شد. در این صورت مسئولانی که به صورت ناکارآمد عمل کرده‌اند، به جای توجه به مشکلات مردم تنها به فکر این می شوند که ناکارآمدی خود را پوشش دهند. به واسطه کشمکش سیاسی است که می توان کرسی ریاست را حفظ کرد.

در حال حاضر برخی از نهادها و دستگاه‌ها در کشور وجود دارند تا بدون هر گونه جهت‌گیری سیاسی ریشه مشکلات را برای مردم بیان کنند. براي مثال رهبری، بسیج و سپاه جزئی از مواردی هستند که بدون هیچ گونه موضع سیاسی در صدد رفع مشکلات مردم هستند.

برای حل معضلات و مشکلات کشور و جامعه اسلامی ما بدون داشتن نگاه جناحی باید اعلام کنم که مرکز پژوهش‌های مجلس نیز نقش مهمی را بر عهده دارد همچنین این نکته را نیز باید اشاره کنم که بي‌گمان قوه قضايیه نیز از دیگر نهادهای موجود در این زمینه است. همه این بخش‌ها به خوبی ظرفیت‌ها و فعالیت‌های دولتی را رصد می‌کنند و مشکلات اجرایی از سوی این عوامل آسیب شناسی می شود. برای حل مشکلات باید به صورت گروهی اقدام کرد وگرنه به دست چند نفر خاص نمی‌توان کاری از پیش برد.