کد خبر : 92412 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي - 21:04
سرقت گوشي‌هاي آگهي شده در سايت ديوار معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارقی خبر داد که گوشی‌های تلفن‌همراه گران‌قیمت را پس از شناسایی در سایت دیوار به سرقت می‌برد....

قانونمعاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارقی خبر داد که گوشی‌های تلفن‌همراه گران‌قیمت را پس از شناسایی در سایت دیوار به سرقت می‌برد.

به گزارش قانون در پی وقوع چندین فقره سرقت گوشی‌های تلفن‌همراه گران‌قیمت در پوشش خریدار سایت دیوار، موضوع به صورت  ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

در بررسی اظهارات شکات مشخص شد که سارق، با شناسایی مالباختگان از طریق سایت دیوار، به بهانه خرید گوشی تلفن‌همراه با آنها قرار ملاقات می‌گذاشته و پس از حضور در محل قرار به بهانه واریز پول از طریق گوشی همراه از فروشنده می‌خواسته تا موجودی حساب خود را چک کند یا اگر گوشی مورد معامله دارای کارتن نبود فروشنده را به دنبال آوردن کارتن می‌فرستاد و به محض دورشدن مالباخته، با خودرو از محل متواری می‌شد.

کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی با بهره‌گیری از اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به دست آمده از برخی دوربینهای مداربسته محدوده سرقتها، موفق شناسایی سارق و در ادامه دستگیری وی در مخفیگاهش شدند.

اعترافات متهم:

متهم پس از مواجه حضوری با مالباختگان و شناسایی دقیق از سوی آنها، در اعترافات خود عنوان داشت: در سایت دیوار سوژه‌های خود را انتخاب و با ظاهری آراسته و با خودروی پژو پرشیا یا پراید سفیدرنگ بر سر قرار می‌رفتم و پس از ملاحظه گوشی همراه فروشنده، در صورتیکه گوشی فاقد کارتن بود از آنها می‌خواستم که کارتن گوشی را هم بیاورند؛ بیشتر افراد به صِرف ظاهری آراسته به من اعتماد می‌کردند و درحالیکه گوشی تلفن‌همراه را به امانت نزد من می گذاشتند برای آوردن کارتن گوشی از ماشین پیاده می شدند که به محض رفتن آنها ، من نیز هم از محل می گریختم.

وی افزود: در تعدادی از سرقتها نیز با نشان دادن صفحه‌ای جعلی بر روی گوشی تلفن‌همراهم مدعی می‌شدم که پول را به حساب فروشنده واریز کردم، در ادامه از فروشنده گوشی می‌خواستم که موجودی حساب خود را بررسی کنند که به محض دور شدن آنها برای گرفتن صورت حساب، از محل دور می‌شدم.

سارق مردی 27 ساله، مجرد و دارای سه فقره سابقه کیفری است و در اعترافات خود به بیش از 20 مورد سرقت به این شیوه در نقاط مختلف شهر تهران، مخصوصاً نقاط غربی پایتخت اعتراف کرد و گفت که علاوه بر سرقت گوشی‌های تلفن‌همراه، در چندین فقره نیز با استفاده از تراول چکهای مجعول اقدام به  کلاهبرداری از فروشندگان گوشی‌های تلفن‌همراه کرده است.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی؛ معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت و شناسایی تعدادی از مالباختگان، قرار قانونی توسط بازپرس شعبه پنج دادسرای ناحیه 34 تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

وی از تمامی مالباختگانی که به این شیوه و شگرد مورد سرقت و بعضاٌ مورد کلاهبرداری قرار گرفتند، خواست برای شناسایی متهم به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.