کد خبر : 92447 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي - 13:00
ماجراي اسماعيل بخشي، بازي با افكارعمومي را تلقين مي‌كند افشاگري ناتمام دي نيز مانند خرداد به ماه پرحادثه تبديل شده است و اين سال‌ها بيشتر از آن‌كه در خرداد رويداد خاصي رخ دهد، دي سرشار از وقايع است. در تازه‌ترين رويدادي كه افكارعمومي را به خود جلب كرد...

قانون- دي نيز مانند خرداد به ماه پرحادثه تبديل شده است و اين سال‌ها بيشتر از آن‌كه در خرداد رويداد خاصي رخ دهد، دي سرشار از وقايع است. در تازه‌ترين رويدادي كه افكارعمومي را به خود جلب كرد، ادعاهاي اسماعيل بخشي از كارگران بازداشت شده در اعتراضات كارگري چند ماه اخير بود. وي در يك پست اينستاگرامي نوشت كه او را شكنجه داده اند و در اين اقدام براي نامبرده مشكلات فراواني ايجاد كرده است. در ادامه همه سران قوا دستور بررسي دادند و حتي وزير اطلاعات به مجلس رفت كه در ادامه اين اظهارات را تكذيب كرد و حتي دادستان كل كشور نيز اين گفتار را سياسي خواند.
ارتباطات مساله‌ساز
در ادامه نيز روز گذشته محمدرضا تابش، نایب رييس فراکسیون امید مجلس با اشاره به جلسه هیاتی منتخب از این فراکسیون با مسئولان وزارت اطلاعات، گفت: طبق اعترافات و اسناد، اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور مراوده داشته است. تابش، در توضیح جلسه فراکسیون امید درباره موضوع  ادعای شکنجه اسماعیل بخشی، گفت: هیاتی از فراکسیون امید با آقای بخشی و وکیل ایشان ملاقات کردند. فراکسیون امید نیز در جلسه‌ای با مدیرکل اطلاعات استان خوزستان، وزیر اطلاعات و معاون امور مجلس وزیر اطلاعات و دوستانی که با آقای بخشی ملاقات کردند به بررسی مسئله شکنجه وی پرداخت. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهارات هیات منتخب فراکسیون امید را یادآور شد و تصریح کرد: طبق اعترافات آقای بخشی  و اسنادی که ارایه شده، این فرد ارتباط و مراوده‌هایی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور داشته است. وی افزود: آنچه بر ما مُسجل شده اینکه آقای اسماعیل بخشی شکنجه نشده است، در واقع در معیت دو مامور انتقال ناجا از شوش به اهواز زد و خوردی بین آقای بخشی که دستش باز بوده و ماموران صورت می‌گیرد، مصدومیت هم ظاهرا نشأت گرفته از این زد و خورد است. هیات منتخب فراکسیون مقرر شد تا همه موضوعات را مورد بررسی بیشتر قرار دهد تا به جمع بندی دقیقی برسیم. تابش در ادامه یادآور شد: در جلسات مذکور در مورد اینکه آقای بخشی توسط پلیس امنیت دستگیر شده هم صحبت شد، البته وزیر اطلاعات اذعان دارد مامورانی که با اسماعیل بخشی زد و خورد کردند از کادر وزارتخانه نبودند اما از همکاران بوده اند. نایب رييس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هیات منتخب فراکسیون باید گزارش جلسه خود را به فراکسیون ارایه کند، سپس در هیات رييسه تصمیم خواهیم گرفت که این گزارش را در اختیار چه نهادی قرار دهیم.
نقدي به  بخشي و امثال او
فضاي‌مجازي و آزادي كه تا حدودي ايجاد كرده است مي‌تواند فوايد و مضرات فراواني داشته باشد و اينكه  فردي ادعايي را مطرح كند و در ادامه ابتر رها كند جاي نقد دارد. اسماعيل بخشي در سخنان ادعاي شكنجه را مطرح كرد و كل كشور با همگرايي خاصي از وي دفاع كردند ولي اين روزها كه بررسي‌ها صورت گرفته و ادعا تكذيب شده‌است از اين فرد و روشنگري خبري نيست! اين وضعيت مي‌توان اعتماد مردم را نسبت به اعتراضات اجتماعي دلزده كند و به گونه‌اي كار پيش برود كه اگر در ادامه فرد ديگري با سند و مدرك از مشكلات خود سخن گفت نيز تحركي صورت نگيرد. به نظر اسماعيل بخشي يا وكيل وي بايد در اين زمينه بيشتر روشنگري مي‌كرد يا واكنش‌هاي مناسبي با رويداد و تكذيب آن مي‌گرفت كه مردم اينگونه تهي از اطلاعات نمانند.