کد خبر : 92498 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي - 20:49
ساخت استیکر با تصاویر خصوصی دختر جوان پسر جوانی که عکسهای خصوصی دختر مورد علاقه‌اش را در فضای مجازی پخش کرده بود، بازداشت شد....

قانون- پسر جوانی که عکسهای خصوصی دختر مورد علاقه‌اش را در فضای مجازی پخش کرده بود، بازداشت شد.

  به گزارش قانون، چندی قبل دختر جوانی با حضور در اداره پلیس فتا تهران برای رهایی از مزاحمت‌ و تهدید‌های پسر جوانی که با انتشار تصاویرش باعث بی‌آبرویی وی شده، درخواست کمک کرد.

مأموران در تحقیقات ابتدایی از شاکی (دختر 27 ساله) تحقیق کردند که مشخص شد پسر جوانی با به دست آوردن تصاویر این دختر اقدام به ساخت صفحات دروغین در اینستاگرام و تلگرام کرده و با پخش کردن تصاویر دختر جوان و نوشتن متنهای غیراخلاقی باعث بی‌آبرویی دختر جوان شده است.

کارآگاهان پلیس فتا در ادامه تحقیقات متوجه شدند که پسر جوان برای پایان دادن به انتشار تصاویر و استیکرهای مختلف با تصویر دختر جوان، پیشنهاد 10 میلیون تومانی داده که در این مرحله دختر جوان از پلیس درخواست کمک کرده است.

مأموران در گام بعدی تحقیقات پی‌بردند که پسر جوان، برادر یکی از دوستان شاکی است که از چند سال قبل با هم آشنا شده و قصد ازدواج داشته‌اند.

مأموران با به دست آمدن این سرنخ، متهم به نام یاشار (32 ساله) را دستگیر کردند و یاشار وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد.

یاشار در تحقیقات پلیسی مدعی شد: چهار سال قبل از طریق خواهرم با شاکی آشنا شدم و در این مدت تصمیم به ازدواج داشتم اما بعد از این سالها با هم کمی دچار اختلاف شدیم تا جایی که دختر مورد علاقه‌ام شماره تلفنم را بلاک کرد و دیگر جواب پیام‌هایم را نداد.

وی افزود: چون از دختر جوان پول طلب داشتم ابتدا خواستم تا بدهکاری‌اش را پرداخت کند اما وقتی دیدم که او هیچ اقدامی برای پرداخت نمی‌کند تصمیم به انتقام‌گیری گرفتم، به همین خاطر با توجه به در دست داشتن تصاویر وی، اقدام به ساختن صفحات مختلف و انتشار عکس‌ و استیکر با تصاویر او در شبکه اجتماعی کرده و تهدید کردم اگر پولم را پرداخت نکند به بی آبرو کردنش ادامه می‌دهم.

سرهنگ تورج کاظمی؛ رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: این روزها به دلیل گسترش ارتباطات مجازی، شکل‌گیری روابط دوستانه و عاشقانه رشد فزایندی را شاهد است، هرنوع رابطه‌ای در فضای مجازی می‌تواند آسیبهایی را هم به دنبال داشته باشد و اکنون که استفاده از این شبکه‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است و بیشترین زمان تعامل در این شبکه‌ها شکل می‌گیرد، بهتر است در کنار استفاده مطلوب از آن با رعایت برخی آداب از سوءتفاهم و آسیبهای تعامل در این فضا بکاهیم.

وی تصریح کرد: همانطور که برای حضور در جامعه و تعامل با دیگران رعایت احترام به حریم خصوصی افراد ضروری است فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خالی از این امر نیستند لذا همیشه شهروندان باید بدانند که اعتماد، باعث واکنش سریع آنها برای ارسال و پست مطالب شخصی نشود و مطالب متناسب با مخاطب ارسال شود و همیشه هوشیارانه عمل کنید تا در آینده از تاثیر منفی این اعتماد در وضعیتی علیه خود قرار نگیرید.