کد خبر : 92662 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ بهمن - 20:50
مادري كه سرقت‌هاي فرزندش را لو داد ششم بهمن ماه 97 خانمی با مراجعه به پلیس آگاهی از سرقتهای پسرش پرده برداشت. این خانم به کارآگاهان گفت: پسرم سارق است و مدام با دوستانش موجبات زحمت شده است

قانونرئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی خبر داد که با اظهارات مادرش لو رفت.

ششم بهمن ماه 97 خانمی با مراجعه به پلیس آگاهی از سرقتهای پسرش پرده برداشت. این خانم به کارآگاهان گفت:  پسرم سارق است و مدام با دوستانش موجبات زحمت شده و نارضایتی را برای من و سایر اعضای خانواده ایجاد کرده، پسرم پولهای به دست آمده از راه سرقت را صرف مصرف موادمخدر می‌کند و هر روز با افراد خلافکار مختلفی رفت و آمد داشته و در حال حاضر هم با یک دستگاه خودرو تیبا سرقتی تردد می‌کند.

با اطلاعات به دست آمده از صحبتهای این خانم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و میلاد متهم اصلی این پرونده در منزلش واقع در دولت‌آباد حین استعمال ماده‌مخدر هروئین با یکی از همدستانش به نام مهرداد، دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

در تحقیقات مشخص شد، میلاد دارای چندین فقره سابقه کیفری و اعتیاد به ماده‌مخدر هروئین بوده که در حال حاضر با همدستی مهرداد با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت از ساعت 12 شب تا 5 صبح در قسمتهای جنوبی شهر تهران از جمله شهرری، دولت‌آباد، باقرشهر، کهریزک و ... اقدام به سرقت لوازم داخلی خودروها می‌کنند.

میلاد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از حدود هشت ماه پیش به تنهایی و در مواردی با همدستی مهرداد، بیش از 500 فقره سرقت لوازم داخلی خودرو انجام دادم.

میلاد همچنین به سرقت هفت دستگاه خودروی پراید و تیبا اعتراف کرد و گفت: پس از سرقت خودروهای پراید و تیبا، مدتی از این خودروها برای سرقت لوازم داخل خودرو استفاده کرده و بعد از چند روز ضبط، باند و لوازم تزئینی آنها را برداشته، لوازم سرقتی را به دو نفر مالخر فروخته و پول آن را خرج استعمال موادمخدر می‌کردم.

میلاد درباره نحوه یکی از سرقتهایش (سرقت تیبا) گفت: در مورخ دوم بهمن 97 حین قدم زدن در منطقه پاکدشت، دیدم راننده یک دستگاه تیبا کنار دکه روزنامه‌فروشی بدون اینکه خودروی خود را خاموش کند و سوئیچ را بردارد، از خودرو خارج شده و به سمت دکه رفته که به محض دور شدن راننده وارد خودرو شده و از محل دور شدم.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعترافات به دست آمده از متهم اصلی پرونده، دو خریدار اموال مسروقه نیز در شهرری شناسایی، دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه از آنها کشف شد.

وی از تحقیقات بیشتر برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان خبر داد.