کد خبر : 92683 تاریخ : ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن - 18:18
عضو کمیسیون عمران: سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن، به تولید 800 هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و 200 هزار مسکن نیاز داریم

قانون- عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: بازار مسکن برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و ٢٠٠ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.

به گزارش قانون، حسن خسته بند، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سال آینده بازار مسکن بار دیگر شاهد بروز تلاطمات اقتصادی خواهد شد، گفت: برخی اعلام می کنند که قیمت بازار مسکن در سال آینده روند کاهشی خواهد داشت، اما به نظر من این مسئله محقق نمی شود زیرا کاهش قیمت ها در بازار مسکن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده که امروز عملیاتی نشده است.
 

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا تا زمانی که نقدینگی و سرمایه کشور به سمت بخش تولید هدایت داده نشود، نباید انتظار کاهش گرانی ها در بازار مسکن را داشت.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی روز به روز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی هستیم، البته بخش عمده ای از تجهیزات ساختمانی ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارند، اما برخی از فعالان این بخش سوء استفاده کرده و متناسب با افزایش نرخ ارز، قیمت این تجهیزات را بالا برده اند.

خسته بند با اعلام اینکه سالانه حدود 800 هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند، گفت: برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن، به تولید 800 هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و 200 هزار مسکن نیاز داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: برخی انتظار دارند که با وجود نبود ساخت و ساز در کشور، قیمت مسکن کاهش یابد، اما دو مسئله عرضه و قیمت، دو کفه یک ترازو هستند، از این رو به هر میزانی که عرضه مسکن در کشور افزایش یابد، قیمت ملک نیز کاهش می یابد.

 

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی کل استان ها درگیر افزایش قیمت مسکن بوده اند، به طوری که در استان گیلان شاهد افزایش حداقل 40 درصدی قیمت مسکن هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من فقدان برنامه ریزی مناسب و عدم تولید مسکن زمینه را برای افزایش قیمت مسکن فراهم می کند، بنابر این پیش بینی من این است که قیمت مسکن در سال آینده نیز روند صعودی داشته باشد./