کد خبر : 92731 تاریخ : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن - 21:36
کشف جسد زن و مرد جوان در اتاق ۱۲ متری ساعت 20:15 شب گذشته حادثه گازگرفتگی در تهرانپارس، خیابان طالقانی، تقاطع 212 به سامانه 125 اعلام شد که آتش‌نشانان ایستگاه 92 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، به محل حادثه اعزام شدند

قانون- ساعت 20:15 شب گذشته حادثه گازگرفتگی در تهرانپارس، خیابان طالقانی، تقاطع 212 به سامانه 125 اعلام شد که آتش‌نشانان ایستگاه 92 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران،  به محل حادثه اعزام شدند.

احمد جواهری؛ افسر آماده منطقه سه عملیات آتش‌نشانی تهران، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: محل حادثه یک اتاق اجاره‌ای 12 متری به طور مستقل بود که در زیرزمین یک مغازه تجاری قرار داشت.

وی افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه و بررسی این مکان با پیکر بی‌جان زن و مرد جوانی مواجه شدند که داخل زیرزمین افتاده بودند.

این افسرآماده آتش‌نشانی درباره علت این حادثه مرگبار گفت: احتمال دارد این زن و مرد جوان بر اثر انتشار گاز مونوکسیدکربن از اجاق گاز و آبگرمکن روشن دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست داده باشند.

وی ادامه داد: استفاده غیراستاندارد از اجاق‌گاز برای گرم کردن اتاق و همچنین نصب نادرست و غیرایمن شیلنگ گاز در آبگرمکن روشن باعث شد گاز سمی منواکسید کربن(CO) به شدت در فضای این مکان انتشاریافته و موجب گازگرفتگی شود.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ پیکر جان‌باختگان برای شناسایی هویت و تشخیص علت دقیق مرگ به عوامل انتظامی تحویل داده شد.