کد خبر : 92745 تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن - 21:12
هشدار پلیس فتا درباره کپی کردن کارتهای عابربانک در بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افراد سودجود با کپی کردن کارتهای عابربانک افراد و با استفاده از رمز کارت ارائه شده توسط صاحب کارت، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد می‌کنند.

قانون- رئیس پلیس فتا تهران بزرگ نسبت به کپی شدن کارتهای عابربانک توسط افراد سودجو هشدار داد.

سرهنگ تورج کاظمی با هشدار به شهروندان حین خرید با دستگاه‌های کارت‌خوان گفت: در بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افراد سودجود با کپی کردن کارتهای عابربانک افراد و با استفاده از رمز کارت ارائه شده توسط صاحب کارت، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد می‌کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شهروندان خواست حین خرید، کارت خود را شخصاً به دستگاه کارت‌خوان کشیده، رمز آن را وارد کرده و تمام سرمایه خود را در یک حساب متمرکز نکنند تا در صورت دسترسی غیرمجاز، از میزان ضرر و زیان کاسته شود.

وی تصریح کرد: شهروندان در صورت عدم استفاده از سیستم پیامکی بانکی، در نخستین فرصت با مراجعه به محل صدور کارت بانکی، نسبت به فعال کردن سیستم پیامکی گردش حساب اقدام کرده تا در صورت برداشت غیرمجاز از آنها، سریعاً مطلع شده و اقدام قانونی را به عمل آورند.

کاظمی به شهروندان توصیه کرد که رمز عابر بانک خود را به‌صورت متناوب و دوره‌ای و مخصوصاً پس از خرید از مکانهای مشکوک عوض کرده تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند.