کد خبر : 92779 تاریخ : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن - 18:39
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد شاگردان وینفرد شفر با کسب قاطع ترین برد هفته علاوه بر اینکه به یک قدمی تراکتورسازی رسیدند، خط نشان محکمی را برای دیگر مدعیان لیگ برتر کشیدند.

قانون- شاگردان وینفرد شفر با کسب قاطع ترین برد هفته علاوه بر اینکه به یک قدمی تراکتورسازی رسیدند، خط نشان محکمی را برای دیگر مدعیان لیگ برتر کشیدند.

 

به گزارش قانون به نقل از "ورزش سه" با توقف سپاهان برابر نفت آبادان و هم‌چنین شکست پدیده برابر پرسپولیس، استقلال تهران این فرصت را دارد با شکست پیکان در بازی خارج از خانه فاصله‌اش با سایر مدعیان را کم کند. آبی پوشان که در نقل و انتقالات زمستانی بازیکنان داخلی و خارجی خوبی را به لیستشان اضافه کردند، به دنبال این هستند نیم فصل رویایی را سپری کرده و با پشت سر گذاشتن رقیبان خود به خواسته هواداران جامه عمل بپوشانند.


از طرفی دیگر پیکان هم در نیم فصل حسین فرکی را به عنوان جایگزین مجید جلالی انتخاب کرد و به دنبال کسب نتایج بهتر در نیم فصل دوم است.


روز: پنجشنبه تاریخ: ۱۸/۱۱/۹۷
ورزشگاه: شهدای شهر قدس

تماشاگران: 10هزار نفر
داور: سید وحید کاظمی
کمک‌ها: رضا سخندان، محمد صفایی، حسن انتظاری
داوران پشت دروازه: حسین زیاری، محمدحسین ترابیان
ناظر: علی خسروی

 

پیکان تهران:

 

 • وحید شیخ ویسی
 • مگنو باتیستا (75- محمد قاضی)
 •  ابوالفضل ابراهیمی (46- سامان نریمان جهان)
 •  آرمان قاسمی
 •  سجاد مشکل پور
 •  حجت حق وردی
 • علی حمودی
 •  امیرحسین کریمی
 •  عیسی آل کثیر
 • فراز امامعلی
 •  مهدی مومنی (66- مارکو وکوسویچ)

 

سرمربی: حسین فرکی

 

 

 

استقلال تهران:

 

 • مهدی رحمتی
 •  پژمان منتظری
 • آرمین سهرابیان
 •  محمد دانشگر
 •  امید نورافکن (55- میلاد زکی پور)
 •  روزبه چشمی
 •  فرشید باقری
 •  داریوش شجاعیان (72- گادوین منشا)
 •  وریا غفوری
 •  فرشید اسماعیلی
 • مرتضی تبریزی (81- اسماعیل گونسالوس)

 

سرمربی: وینفرد شفر

 

 

 

کارت زرد: 


دقیقه 6: مگنو باتیستا دقیقه 57: فراز امامعلی از پیکان

دقیقه 20: امید نورافکن دقیقه 81: محمد دانشگر دقیقه 90- فرشید باقری از استقلال

 

شرح بازی:

 

استقلالی‌ها که دوست داشتند از فرصت به دست آمده استفاده کرده و فاصله خود با تیم‌ها صدر جدول را کم کنند، از همان ابتدا با آرایش هجومی در زمین حاضر شدند و خیلی زود و در دقیقه 16 توسط مرتضی تبریزی به گل اول دست یافتند. بازیکنی که بعد از مدت‌ها طعم گلزنی در لیگ برتر را حس کرد و با شوتی زیبا توپ را به قعر دروازه شیخ ویسی فرستاد. در ادامه بازی بیشتر در میانه زمین پیگیری شد و موقعیت خاصی رخ نداد. تا اینکه در دقیقه اول وقت اضافه مهدی مومنی با نفوذ به محوطه جریمه توسط مهدی رحمتی متوقف شد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. با شروع نیمه دوم پیکان در صدد جبران گل خورده برآمد اما در دقیقه 56 اسیر ضد حمله شاگردان شفر شد و فاصله با استقلال را دو برابر دید. تیم میزبان که قدرتی برای یورش به سمت حریف خود نداشت در ادامه سعی کرد که بازی را تحت کنترل خود درآورد اما باز هم دو ضد حمله، کاخ آرزوی آن‌ها را ویران کرد. گونسالوس در اولین حرکت خود با پشت سر گذاشتن مدافع میانی پیکان گل سوم را وارد دروازه کرد و در دقایق آخر هم وریا  غفوری با شوت زیبایی از پشت محوطه جریمه تیر چهارم را بر پیکره پیکان شلیک کرد. استقلال با این برد 28 امتیازی شد و در همان رتبه پنجم باقی ماند اما به یکقدمی تراکتورسازی تبریز رسید و حالا دیدار حساسی با آن‌ها خواهند داشت.

 

بهترین بازیکن:

 

وریا غفوری- هافبک استقلالی‌ها در بازگشت از جام ملت‌های آسیا بلافاصله مقابل پیکان در ترکیب فیکس قرار گرفت و نمایش خوبی از خود نشان داد. غفوری بازهم در پست مورد علاقه خود بازی کرد تا آزادی عمل بیشتری داشته باشد. بیشتر حملات استقلال از این سمت طراحی شد تا حضور این بازیکن بیش از پیش به چشم آید. هافبک راست پای آبی پوشان در پایان بازی هم حرکت بسیار زیبایی از میانه زمین شروع کرد و با شوتی زیبا گل چهارم استقلال را به ثمر رساند و پایان خوبی برای خود رقم زد.

 

 

شرح گل:


استقلال یک پیکان صفر (دقیقه 16- مرتضی تبریزی): محمد دانشگر مدافع تیم استقلال تهران از زمین خودی توپی را به پشت دفاع پیکان فرستاد و مرتضی تبریزی با کنترل توپ و سپس شلیک شوتی سر ضرب و زیبا گل اول را وارد دروازه شیخ ویسی کرد.

 

 

استقلال دو - پیکان صفر (58- میلاد زکی پور): آبی پوشان تهرانی در یک ضد حمله فرصت بسیار خوبی برای رسیدن به گل دوم به دست آوردند. فرشید اسماعیلی پا به توپ تا پشت محوطه جریمه حرکت کرد و در ادامه پاس در عمقی را برای زکی پور ارسال کرد که این بازیکن با شوت زیبایی توپ را به قعر دروازه شیخ ویسی فرستاد و  اختلاف تیمش با پیکان را به عدد دو رساند.

 

 

استقلال سه - پیکان صفر (دقیقه 83-اسماعیل گونسالوس): پیکانی‌ها در حمله فرصت داشتند که فاصله را به حداقل برسانند اما منشا در زمین خودی صاحب توپ شد و با پاس تک ضربی گونسالوس را صاحب موقعیت کرد. این مهاجم در اولین حرکت پا به توپش مدافع میانی حریف را از پیش رو برداشت و در ادامه شوتی به سمت دروزاه زد که توپ پس از برخورد به دفاع پیکان به تور بوسه زد.

 

استقلال چهار - پیکان صفر (91- وریا غفوری): وینگر سمت راست استقلالی‌ها در دقایق آخر بازی از میانه زمین توپ را در اختیار گرفت و به سمت دروازه حرکت و از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد که ضربه این بازیکن به زیبایی وارد دروازه شد و گل چهارم برای استقلال به دست آمد.

 

 

لحظات حساس


دقیقه 27- داریوش شجاعیان سانتر فنی‌ای را به داخل محوطه جریمه انجام داد و ضربه سر  خطرناک فرشید اسماعیلی در اختیار شیخ ویسی قرار گرفت.

 

دقیقه 36- شوت محکم و کات دار فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه در اختیار گلر پیکان قرار گرفت.

 

دقیقه 45+1- پیکانی‌ها در یک ضد حمله صاحب موقعیتی از سمت راست زمین شدند. مهدی مومنی با گذر از آرمین سهرابیان در صحنه‌ای مشکوک توسط مهدی رحمتی سرنگون شد. اما در ادامه توپ به فراز امامعلی رسید و این بازیکن فرصت داشت دروازه خالی استقلال را باز کند که حضور به موقع دانشگر بر روی خط دروازه مانع از از به تعادل کشیدن نتیجه شد.

 

دقیقه 51- سامان نریمان جهان از پشت محوطه جریمه با پای چپ شوت خطرناکی را به سمت دروازه شلیک کرد که مهدی رحمتی آن را به راحتی در اختیار گرفت.

 

دقیقه 77- محمد قاضی در بدو ورودش به زمین مسابقه شوت محکمی را پای راست به سمت دروازه شلیک کرد که این موقعیت از کنار دروازه به بیرون رفت.