کد خبر : 92956 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند - 16:40
آزادی 15 محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم با تلاش مددکاران از تعداد ۲۱ نفر محکوم به قصاص نفس، ۱۵ نفر آنان با اخذ رضایت اولیاء دم و پایان محکومیت عمومی از زندان رجایی شهر آزاد شده‌اند...

قانونبا تلاش مددکاران از تعداد ۲۱ نفر محکوم به قصاص نفس، ۱۵ نفر آنان با اخذ رضایت اولیاء دم و پایان محکومیت عمومی از زندان رجایی شهر آزاد شده‌اند.

به گزارش‌ قانون به نقل از روابط عمومی زندان رجایی شهر، با پیگیری‌های مستمر و تلاش شبانه‌روزی سرپرست و واحد مددکاری زندان رجایی شهر، از ابتدای سالجاری تاکنون ایجاد فرصت مجدد زندگی با اخذ

ضیایی سرپرست زندان با اعلام این خبر گفت: تلاش‌های بی‌وقفه همکاران، واحد مددکاری توانست سرنوشتی متفاوت برای تعداد 21 نفر از محکومان به قصاص رقم بزند.

وی با بیان اینکه جرم به عنوان یک رفتار، شاخص امری اکتسابی است، افزود: صرف نظر از مؤلفه‌های روانی، خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عدم آگاهی و دانش کافی مددجویان در خصوص مهارت‌های اساسی زندگی، بزهکاری را بر آنان تحمیل کرده است.

سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه تصریح کرد: هدفی که ما در خصوص اصلاح و تربیت وکاهش آسیب رفتارهای پر خطر مددجویان دنبال می‌کنیم، خشکاندن ریشه جرم، اصلاح رفتارهای پر خطر، احیای فطرت و وجدان و پاکسازی فکر و اندیشه‌های نادرست آنان است.